Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Priklausomybės problemos .: Priklausomybė nuo alkoholio

Priklausomybė nuo alkoholio

article Laba diena, Norejau paklaust, ar Mazeikiuose yra alkogoliku anoniminis klubas? Ar dar galima zmogu koduot? Kur imanoma tokia paslauga?
Laba diena,mano žiniomis Mažeikiuose yra dvi anoniminų alkoholikų grupės, jų telefonai -...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 4183   
article Kaip man elgtis, santuokoje gyvenam 16 m., dukrai 15 m., sūnui ( turi Dauno sindromą) 7m. vyras niekada neturėjo atsakomybės jausmo , daug gastroliavo, dabar jau turi psichologinę priklausomybę nuo alkoholio ( fizinės atrodo kol kas ne). Gynename taip - tai išvarau tai vėl priimu, važinėja dirbti į užsienį, pinigų nelabai duoda, gyvenu savo jėgomis. Bandau skirtis ir vėl priimu, sūnui reikia tėvo, tačiau dukra nekenčia tėvo, verkia vien jį pamačiusi. Kai vyras namie , dukra užsidariusi savo kambaryje arba pas drauges, sako niekada neatleis tėvui, nes nuo mažens matė tik girtą tėvą ir mūsų barnius. Bijau kokias pasekmes turės dukrai toks gyvenimas, ar tai su paauglyste praeis, ar reikia tenkinti dukros norus ir skirtis.
Suprantu jūsų nerimą dėl dukters, dėl santykių su vyru, neapsisprendžiate dėl jų ateities,...

(nebalsuota)  7-21-2007    Skaityta: 3309   
article Laba diena, as noreciau suzinoti asmenu prieklausomu nuo alkoholio asmenybes ypatumus.
Laba diena,jei žmogus serga priklausomybę nuo alkoholio, ilgainiui jo asmenybė, be abėjo,...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 4276   
article Laba diena, labai labai reikia PAGALBOS. Turiu labai dideliu problemu su vyru. Esame susituoke jau 15 metu. Buvo visko- ir gero ir blogo.. Bet vienas blogis mane lydi vusus 15 metus- tai vyro noras isgerti.paskutiunius 6-7 metus jis geria savaitemis: gali menesi du negerti , o kai kai paragauja alkogolio tai uzgeria 2-3 sav. Tampa nevaldomas. Per ta alkogoli prarado neviena darba. bandziau su juo ir geroju ir skalndalais -bet deja. Nutariau skyrtis- anksciau tik gasdinau, o dabar - nusprendziau kategoriskai. Jis tai suprato. Praso, kad as to nedaryciau, sake, kad negers. ir negere- 1.5 men. Taciau kai susipykome - vel prisigere. O dabar dar kiekviena diena sako man- ,,jeigu tu iseisi, jeigu netiki manimi "as negyvensiu". nuolat man kartoja, kad jis nusizudis ir t.t. As nezinau ka daryti???? O jei is tikrai tai padarys? Ar man dar jam viena sansa duoti???? O kas bus mumis( mes turime dukra, as turiu omeny ja)_? As bijau: bijau iseiti is namu, bijau palikti jji namuose. As nenoriu buti su vyru, nenoriu gyventi kartu. durta tai pat nenori. Bet as ir nenoriu, kas jis blogo padarytu. Labai prasau, padekit!!!!!!!!!!!!!!!as verkiu kiekviena diena, ir dabar .... man paciai jau reikalongas psichologas////SOS
Sveiki,Įsivaizduoju, kiek prieštaringų jausmų šiuo metu išgyvenate: sumaištį, nerimą, baimę,...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 6069   
article laba diena, man 28 metai, esu istekejusi moteris, taciau turiu problema, man atrodo, kad darausi priklausoma nuo alkoholio. mes su vyru turime restorana, kuriame patys darbuojames, todel vakarais po darbo, abu megstam isgerti alaus ar vyno, surukyti cigarete. taciau mano vyrui vienos taures uztenka valandai, o as galiu isgerti net tris per ta valanda.. as nejauciu kad man reikia gerti, bet kai atsisedu prie stalo ir pradedu guksnoti, nepajauciu kaip jau bunu padauginusi. ar tai jau alkoholizmas?
Laba diena,pagal vieną Jumis aprašyta simptomą - alkoholinių gėrimų suvartoto kiekio kontrolės...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 4501   
article Laba diena, mano mama jei tik biski isgeria alkoholio,nors truputi,paskui nebegali nustoti gerti...jis sako kad pati nebesugeba sustoti.Nors jei neparagauja alkoholio tai gali negerti ir 1men.buvo kad negere ir 3men nei laselio.O dabar jau geria antra savaite ir verkia sako kad nori sustoti,bet pati negali...as gyvenu su savo seima Vilniuj o mano mama kitam mieste,kaimelyj.Patarkit kaip galeciau jai padet,kur kreiptis.Ji ne karta sake kad nori uzsikoduot,bet as galvojau kad ji pati pajegs sustoti,bet nepajegia.Kaip vyksta tas visas kodavimas? kokia to kaina?Prasau patarkit.Aciu.
Laba diena,iš Jūsų laiško galima suprasti, kad Jūsų mama turi pakankamai rimtu problemu dėl...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 4756   
article laba diena, noreciau patarimo. mano vyras apie 5 metus gere, ir dabar apsisprende gydytis nuo alkocholio, yra paguldytas y nepriklausomybes centro skyriu. kaip jam geriau butu, ar po to gydymo ussikodoti ar laukti kaip toliau bus.
Laba diena,labai gerai, kad Jūsų vyras pradėjo gydymo kursą priklausomybės ligų centre. Dėl...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 3767   
article Laba diena, Norejau paklausti ar yra Utenos mieste anoniminiu alkoholiku klubu? aciu
Laba diena,Utenoje yra anoniminių alkoholikų grupe. Smulkesne informacija telefonais 8-686 37066,...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 3857   
article Laba diena. Mano tėvas geria jau 30 metų. Ne kiekvieną dieną,bet kai išgeria nors kiek, tai tai trunka nuo savaitės iki dviejų. Paskutiniu metu, kai mirė jo tėvai, gėrė mėnesį. Dabar jau gėrimas trunka po 3 mėnesius. Prarado darbą, tapo agresyvus, kelia ranką prieš motiną, neša daiktus iš namų ir pardavinėja, kad tik gauti ką išgert. Pats gydytis nenori.Žinau, kad priverstinis gydymas neįmanomas. Bet girdėjau,kad jei tris kartus iškvieti policiją ir parašai pareiškimą,tai priverstinai išveža gydyti.ar tai teisybė?Gal yra kokių mokamų įstaigų,kur priverstinai gydo? Ačiū už atsakymą
Laba diena,priklausomybių priverstinis gydymas Lietuvoje panaikintas dar 1991 metais, tačiaiu...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 3893   
article Labadiena. Ar galima per prievarta alkoholika uzdaryt kurnors gydytis? Kai jis uzgeria tai tesiasi savaitemis ir kai artimieji stangiasi ji isblaivyti tai jis sneka kad reik kazka daryti kad daugiau taip negalima, bet tik issiblaivo ir visi gydimai pamirstami ir nagarantuoju kad ir blaivinimosi metu jei jam rimtai pasiulytum kurnors kreiptis jis isdrystu tai padaryt. Ir dar vienas klausimas: I kokias istaigas reiketu kreiptis Kauno ar Vilniaus rajonuose norint isgydyti toki zmogu? Aciu
Laba diena, Atsakydamas į Jūsų klausimą informuoju, kad nei Lietuvos Respublikos...

(nebalsuota)  7-21-2007    Skaityta: 5053   
article Labas vakaras.mano tetis labai geria.anksciau buvo negeres jokiu alkoholiniu gerimu daugiau nei 2 metu o dabar jau geria 3 menesius nesustodamas jis pripazista kad yra alkoholikas ir nori gyditis.ar yra utenoje anoniminiu alkoholiku draugija?jei yra kur?ACIU.
Laba diena,Ilgai ieškojau prašytą adresą Utenoje, tačiau galiu pasiūlyti tik telefonus...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 2711   
article Labas. Turiu problema su alkoholio vartojimu, buna kad vartoju labai saikingai, o buna kad geriu labai ilgai, savaite dvi... Tarpai tarp tokiu "uzgerimu" gali buti gana ilgi. Priezastis, tai buna daugumoje, koks nors dvasinis sukretimas nesekme... Buvau atsisakes alkoholio vartojimo esant stresams ir pakeiciau juos raminanciais vaistais. Noreciau suzinoti ar tai jau yra alkoholizmas, ar kazkoks psichologinis, psichinis sutrikimas. O gal tai abu? Dekoju.
Laba diena,iš Jūsų aprašymo galima įtarti, kad jau yra alkoholinė priklausomybė, nes alkoholio...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 3559   
article Labas.vyrui 36metai bet labai megsta alu kartais per diena išgeria 2 litrus kartais 4l.bet tada su draugu bet vakarais 2alaus buteliai kaip privalomas vakare buna kad apgirsta jam nesenai buvo insultas prieš metus kai išgeria iki pietų net apgirsta o jis sito nepripažysta neatsisako jo nei geruoju nei bloguoju bandau visaip išgeres alaus buna labai kalbus norintis bendrauti nors velaus vakaro nesulaukia jis užmiega dar turi skleroze ka daryti kaip įrodyti kad tas prakeiktas alus yra tikras blogis del jo mudu dazniausiai barames as to alaus nekenčiu patarkit man labai prasau nes ir vaikams nepatinka kai tetis įkausęs nuo alaus nuo jo visi barames
Sveiki. Suprantu Jūsų susirūpinimą. Manau jog neapsiriksiu pasakiusi, kad Jūsų vyras yra...

(nebalsuota)  7-22-2007    Skaityta: 4373   
article Mano brolis turi problema su alkogolizmu, gal galite patarti ar yra kokiu vaistu padedanciu atsikratyti sio iprocio ir kaip mes turetume suo juo elgtis seimoje?
Laba diena,vaistų nuo priklausomybės alkoholiui, kad galima būtu įduoti slapčia ir žmogus nustotu...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 4127   
article Mano Tevas visada, kiek tik ji prisimenu, isgerdavo. Seimoje niekuomet nemaciau normaliu santykiu, tik barnius, pykcius, isterija, o kartais net mustynes. Mama dar vis gyvena su tevu, nes neturi galimybiu jo palikti. As su tevais negyvenu, todel man labai sunku zinant, kad kaskart palieku mama tame kosmare. Labai daznai apima tokia begaline neviltis, kad nezinau, kur detis. Man atrodo, kad nekenciu savo tevo. Jis ikunija visas blogiausias vyro savybes. Ir as manau, kad jis kaltas del to, kad as niekaip nesugebu uzmegsti jokiu rimtu santykiu. Kaskart, kai vaikinas pradeda man rodyti daugiau demesio, as pabegu. Pavargau nuo tokio gyvenimo, taciau nezinau, kaip galeciau sau padeti...
Labas,Užjaučiu, kad tau teko išgyventi barnius šeimoje dėl geriančio tėvo. Pykčiai tave skaudina...

(nebalsuota)  7-21-2007    Skaityta: 3220   
article Mano tėvas - alkoholikas,bet pats to nepripažįsta.Jau daugiau kaip 10metų negeria stiprių alkoholinių gėrimų, bet kėkvieną dieną geria alų.Per dieną gali išgerti 6 - 8 litrus alaus.Kai jis pasigeria, tampa agresyvus ir visus šeimos narius terorizuoja. Bet ne fiziškai jis mus kankina, o morališkai. Aš jau pavargau nuo viso šito!Nebegaliu taip gyventi!Ir mes visi jau nebegalim su tuo taikstytis...Prašau, padėkit mums. Kaip jį priversti gydytis? Turiu 5mėn. sūnelį, su kuriuo gyvenu pas tėvus. Negaliu leisti, kad jis matytų ką daro jo senelis.
Šiai dienai, piktnaudžiavimo alkoholiniais gėrimais tema yra labai aktuali. Tai yra daugelio...

(nebalsuota)  7-21-2007    Skaityta: 3586   
article Sakykite ar yra vilniuje turinčių priklausomybę alkoholiui artimųjų savipagalbos grupės?
Taip. Al-Anono šeimos grupės — tai alkoholikų giminių ir bičiulių draugija.Informacija: 8-615...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 2913   
article Sveiki mano tetis yra alkoholikas, jo tevas toks taip pat buvo kol galiausiai pasikore. tetis tarnavo afganistane, grizes daznai eidavo zudytis, tai patyriau ir as. dar kai i darzeli eidavau, atkalbinedavau ji, slepdavau peilius. mama kencia, nes neturim kur eiti, neisgyventume abi. susirgau anoreksija, depresija bet su ligoniniu pagalba siek tiek atsigavau. taciau db jis prifantazuoja ivairiu nesamoniu, kad mama meiluziu turi ir pan, sventai tuo tiki, net ir blaivas budamas. gyvenam 1 kambario bute, nera kur pasislept, nuolat patiriam baime, stresa, grasinimus buti nuzudytom. gal jus galit patart ka mums daryti? zinau, kad per prievarta negalima jo gydyti, bet kaip ji ikalbeti? ar is viso galima pagydyti, jei liga jau virs 20metu?
Laba dienapriklausomybė nuo alkoholio arba alkoholizmas - lėtinė liga, vienas iš pagrindinių...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 3780   
article Sveiki, mano vyras 35 m., išgeria beveik kasdien ir tampa nevaldomas, terorizuoja psichologiškai ir kelia ranką ir prieš mane ir prieš 8 metų sūnų. Norėčiau skirtis, jis kategoriškai prieš. Blaivas šia tema nešneka išvis arba tyli. Gyvenam 2 kambarių bute kurį pirkom paėmę paskolą, butas dar neišmokėtas. Vyras varo lauk ir sako esąs šeimininkas. Padėtis be išeities, eiti nėra kur, gyventi kartu neįmanoma. Išeiti ir nenoriu, kalbėtis vyras irgi nenori, nežinau kaip elgtis ir ką daryti, kenčiam jau porą metų. Viską aprašiau labai glaustai, yra daug baisiau.Aciū
Laba diena, iš Jūsų aprašymo susidaro įspūdis, kad Jūsų vyras greičiausiai turi...

(nebalsuota)  7-21-2007    Skaityta: 3468   
article Sveiki, turi rimtą problemą. Gyvenu su draugu, jam 27, man 26, šiuo metu laukiames vaikelio. Už dviejų savaičių mūsų vestuves, tačiau jau visą savaitę mano būsimas vyras nenustoja gerti. Jis ankščiau mėgo išgerti, gerdavo degtinę ir alų (1-2 dienas)..Prieš porą mėn.jis pradėjo važinėti į užsienį uždarbiauti, jį pusiau girtą išlydėdavau ir po 3-4 sav.pasitikdavau visiškai girtą. Paskutinį kartą jį sustabdė girtą prie namų (atėmė teises ir skyrė baudą).tai nuo tos dienos kvietėmė anoniminio išblaivinimo specialistą, bet antrą dieną, kai aš buvau darbe, jis vėl pasigėrė, vemia ir geria, beveik nieko nevalgo). Be viso to jis darosi labai agresyvus,netgi teko skambinti policijai, kad išvežtų. Šiuo metu slėpiuosi pas būsimą anytą, bet ir pas ją jis vaikšto girtas naktimis. Jis neduoda niekam ramybės , bandžiau atimti pinigus, įkalbinti gydytis ir gėruoju ir bloguoju, ką tik neišbandžiau. Jam jau stogas važiuoja , nesiorentuoja , kur yra, kalba nesamonės, toks įspūdis, kad jam galiucinacijos. Dar pamiršau paminėti, kad maždaug prieš 1,5 m., kai mums pavogė mašiną, jam prasidėjo kažkokios problemos su skrandžiu, vėliau pradėjo svaigti galvą, jis vemdavo, ji kankino nemiga, kreipėmes į įvairius specialistus, niekas nieko nerado, prirašydavo vaistus, kurie arba nepadėdavo arba jų nebuvo pirkti, o visą tai tęsiasi ir iki šiol. Kur kreipti pagalbos, ar yra koks nors priverstinis alkogolizmo gydymas , t.y. neatsižvelgiant į jo girtus norus?
Laba diena, Jūs iš tikrujų turitė labai rimtą problemą. Tiksliau sakant, ne Jūs, o Jūsų...

(nebalsuota)  7-21-2007    Skaityta: 5662   
article Sveiki. Mano sesuo per dieną dideliais kiekiais geria alų. Pakrikęs jos mąstymas. Jinai daug kartų lankėsi pas psihologą, tačiau padėtis negerėja, toliau klimsta į alkoholizmo liūną. Jos vienas tikslas liko tik kur gauti pinigų nusipirkti alui. Vaikais nebesirūpina, jie tapo gatvės vaikais. Bandėme vežti gydyti į Šiaulių psichiatrijos ligoninę. Pabuvusi 2 dienas jinai atsisakė gydytis. Norėtumėme paklausti Jūsų ar be jos sutikimo ( pasirašant tėvams , sesei ar kaimynams) galėtumėme ją išvežti gydyti, nes jeigu jos negydisime mirs. Jinai pati gydytis nesutinka. Jinai sako , kad išgys pati. Mes nežinome kiek jau organizmas yra pažeistas. Nes šiuo metu jinai visiškai nebeišsiblaivo.
Laba diena,panašu, kad Jūsų sesuo turi rimtų problemų dėl piktnaudžiavimo alkoholiu, tačiau be...

(nebalsuota)  10-10-2007    Skaityta: 3866   2008©Violeta Gudaitė