Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendri klausimai

Kokie insulto pozymiai
Insultas įvyksta sutrikus galvos smegenų kraujotakai, kai normaliai smegenų ląstelių veiklai pritrūksta deguonies. Yra skiriamos dvi insulto rūšys: išeminiai insultai (80 proc. visų insultų), kurie įvyksta nutrūkus kraujotakai vienoje iš galvos ar kaklo kraujagyslių; hemoraginiai – dėl kraujo išsiliejimo į smegenis. Dažniausiai insultą sukelia šios priežastys: trombo susidarymas galvos ar kaklo kraujagyslėse (trombozė) arba trombo atkeliavimas iš kitos kūno dalies, pavyzdžiui, širdies (embolizacija).
Simptomai. Insultą pranašaujantys simptomai yra signalai, kuriais organizmas įspėja, kad smegenys gauna nepakankamai deguonies:
staiga nusilpsta, nutirpsta ranka, koja ar viena veido pusė;
staiga sutrinka regėjimas, dvejinasi akyse;
staiga tampa neaiški ar visiškai sutrinka kalba;
staiga sutrinka koordinacija;
kyla staigus nepakeliamas be aiškesnės priežasties galvos skausmas.
Kartais išvardinti perspėjamieji simptomai užtrunka neilgai ir gali išnykti po keleto ar keliolikos minučių. Šie trumpi epizodai yra vadinami praeinančiais smegenų išemijos priepuoliais ar populiariai – mikroinsultais. Nors ir užtrunka neilgai (paprastai ne ilgiau nei 24 val.), jie rodo gresiantį pavojų, kuris be medikų pagalbos nepraeis. Deja, net pasireiškus minėtiems simptomams, daugelis žmonių juos greitai pamiršta (ignoruoja) ir į gydytoją nesikreipia.

Gydytojas psichiatras2008©Violeta Gudaitė