Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendri klausimai

Sveiki. Norėčiau paklausti apie miego sutrikimus. Kiek ieškojau informacijos, visur kaip sutrikimas įvardijama nemiga. Aš turiu priešingą problemą - man jo katastrofiškai trūksta. Ansčiau tai aiškindavau pervargimu, stresu ir pan. Dabar jau antras mėnuo nedirbu (beje, tai nėra problema, esu viskuo patenkinta). Kol neišmiegu 8 val., tiesiog neatsikeliu. Nepadeda niekas - nei žadintuvas, nei atsakomybės jausmas. Aš savęs nekontroliuoju. Vakare prisiekiu sau, kad atsikelsiu anksčiau, bet prabudusi, nesąmoningai susigalvoju priežasčių, kodėl man dar nereikia keltis. Paskui, kai jau galiu normaliai mąstyti, nekenčiu savęs, nes nepadariau to, ką planavau, turiu skubėti ir pan. Pasakykite, kas man gali būti. Aplinkiniai šaiposi, kad esu tinginė ar tiesiog neasakinga, bet aš žinau, kad taip nėra!
Laba diena,

Jūs visiškai teisi, tvirtindama, kad miego sutrikimai gali pasireikšti ne tik nemiga, bet ir padidintu mieguistumu. Mieguistumas suprantamas kaip būklė, pasižyminti padidėjusiu mieguistumu dieną, miego priepuoliais (kurie atsiranda ne dėl nepakankamos miego trukmės) ar prailgėjusiu perėjimu į budrumą prabudus. Kalbant apie miego trukmę reikia žinoti, kad skirtingiems žmonėms jis skirtingas. Vieniems žmonėms užtenka pamiegoti tik 6 valandas arba net trumpiau ir jie visiškai pailsi. Kitiems žmonėms pilnaverčiam poilsiui reikalingas 7-8 ar net 9 valandų miegas.
Todėl, grižtant prie Jūsų klausimo, įmanomi du variantai – arba Jūsų organizmui iš tiesų reikalingas ilgesnis, negu kitiems, miegas, arba Jums yra padidintas mieguistumas, kaip sutrikimas. Tam, kad atsakyti tiksliai, reikalingas ištyrimas. Bet kokiu atveju Jūs tikrai nesate tinginė arba neatsakingas žmogus!

Gydytojas psichiatras2008©Violeta Gudaitė