Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendri klausimai

...labai liūdna... Mano mergytė ne vienintelė dauniukė ir daug tokių mamų su tokiu skausmu. jai jau dvi savaitės. Visą tą laiką ji guli ligoninėje, iškentė siaubungą operaciją. Kraupi realybė, bet visą tą laiką mano mažylė viena, aš nesu kartu su ja, tik aplankyti nuvažiuoju. Kodėl? Bijau, kad priverksiu šalia jos jūras ir vandenynus, susirgsiu depresija, o vyras būdamas vienas namie pansiners į alkoholį iš nevilties. Esu stipresnė už visus nors mano skausmas didžiausias. kaip atsikratyti kaltės jausmo, kad mano dukrytė serga be mamos, nes mama bijo pati savęs? padėkit. nes viena tikrai pražūsiu, o su manim kartu ir mano šeima.
Rašote apie skaudžius išgyvenimus, dalinatės tuo ką jums tenka ištverti dėl dukrytės ligos. Deja, realybė yra skaudi šiuo metu, vaiko sveikata, gal net ir gyvybė priklauso nuo medikų, nuo operacijos pasekmių ir daugelio kitų dalykų, kurie su jumis nesusiję. Ir tame nėra jūsų kaltės. Patikėkite, jūs nekalta dėl mergytės ligos ir galimų pasekmių. Jūs darote tai, ką galite- lankote, rūpinatės, išgyvenate, kaip gali išgyventi mama. Jums pačiai svarbus šiuo sunkiu laikotarpiu palaikymas. Kaip suprantu, vyras emociškai taip pat sukrėstas, jam taip pat sunku visa tai ištverti. Pasidalinkite tarpusavyje savo mintimis ir jausmais, kalbėkite, verkite, dviese lengviau pakelti sunkius išbandymus. Paskambinkite į Vilties liniją, nelaikykite savyje kančios. Neužsidarykite savyje. Turės praeiti laiko, kad skausmas atlėgtų.
Apie tai, kaip rūpintis Dauno liga sergančiu vaiku, galite paskaityti www.spa.lt Čia atvirai skaudžia patirtimi dalinasi mamos, kurios išgyveno sunkiausią laikotarpį. Gal rasite atsakymus į jums kylančius klausimus. Kartais žinojimas, kad kažkur yra mamų, išgyvnenusių panašų skausmą, palengvina ir mūsų kančią, sumažina baimes, padeda atsitiesti.

Nuoširdžiai linkiu jums stiprybės.
Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė