Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendri klausimai

Kodel zmones liudi?Kokios yra liudesio priezastys?Kaip galima butu ta liudesi isblaskyti kad i gyvenima galima butu zvelgti graziomis akimis?
Mūsų gyvenimas pripildytas įvairiausių jausmų ir emocijų. Pagrindinės emocijos yra keturios: baimė, džiaugsmas, liūdesys ir pyktis. Jos tarpusavyje neretai susipina, juk vienu metu galime ir liūdėti ir bijoti. Kartais „susimaišo“ ir, atrodytų, prieštaringi jausmai – tarkim, džiaugsmas ir liūdesys. Aišku, jaučiame ir daugiau jausmų. Nėra gerų ir blogų emocijų, visos yra žmogui naudingos ir būtinos. Tačiau, galima sakyti, kad jaučiame teigiamus ir neigiamus jausmus. Visgi išvengti vadinamųjų neigiamų emocijų – neįmanoma, o ir nereikia. Nes jos mums padeda. Dėka liūdesio galime išgyvent įvykusią netektį ar santykių praradimą. Emocijas galime valdyti, tačiau turime suprasti, ką jaučiame ir kodėl. Dažnas atvejis, kai žmonės demonstruoja jausmus, kurių nėra, ar specialiai išryškina kažkokią savo emociją. Nors patys sau tai nėra linkę prisipažinti, taip manipuliuodami jausmais, siekia naudos ar bando kažkam patikti. Kartais taip tikimasi gauti daugiau dėmesio, meilės ar užuojautos? Visgi neretai žmonės dėl nevaldomų, stiprių emocijų kenčia. Liūdesį dažnai bando nuslopinti, - staiga ima vaikščioti į kavines, labai intensyviai bendrauti ir pan.. Deja, toks emocijos išstūmimas padeda retai. Vertėtų išmokti liūdesį išjausti, atsisveikinti su tuo, kas buvo. Tuomet pasiekę kitą gyvenimo etapą, turėsime jėgų juo džiaugtis ir mėgautis.
Emocijas įmanoma ir būtina kontroliuoti, kitaip jos gali tapti didžiausiu mūsų pačių priešu. Tad jei skundžiatės, kad liūdesys trikdo jūsų gyvenimą, susimąstykite ar nevertėtų kreiptis į psichologą, su juo galėsite aptarti liūdesio priežastis, kitas pagalbos galimybes.
Sėkmės,
Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė