Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendri klausimai

Labas, Rasau del problemu su mama. Ji prisigalvoja visokiu nebutu dalyku, pavyzdziui, kad kad kaimynai vagys ir pastoviai ateina i buta ir ka nors vagia. Tai tesiasi jau ne vienus metus (taip budavo dar man bunant vaikui). Jei kuris nors kaimynas nepatinka tai apsaukia juos prie visu vagimis, kad pastoviai kas nors dingsta. Taip ji susipyksta su kaimynais, paskui pasikeicia buta ir vel viskas is pradziu. Draugu neturi. Kartais atsiranda draugisku zmoniu, kurie bando su ja bendrauti, bet tai ilgai nesitesia - visada del kazko susipyksta. Kuo toliau tuo blogiau, dabar kaimynai ne tik vagys ir alkoholikai, bet ir zudikai, vis ateina i buta pripila nuodu i maista, slepia sandeliuke lavonus ir tt.. Pradejo rasinet skundus i savivaldybes ir policijas ir panasiai. Kaimynai skundziasi man ir praso ka nors daryt. Bandziau su ja kalbetis, bet ji visiskai neklauso, sako kad as nieko neismanau ir toliau tvirtina savo. Kaip patartumet elgtis siuo atveju?
Laba diena,

Iš Jūsų aprašymo galima įtarti, kad Jūsų mama turi tam tikru dvasinės sveikatos problemu, kurios ji pati negali spręsti, o gal ir nemano, kad jų turi. Maničiau, kad jai reikalinga psichiatro konsultacija, kurios metu gydytojas galetu meginti įtakuoti jos nuomonę arba prikalbinti gydymui.
Jums aš patarčiau elgtis su mama geranoriškai, nepriekaištauti jai dėl to, kad ji neturi draugu. Pabandykite ją įtikinti, kad jos nervai nusilpo, kad jai reiktu pasikonsultuoti pas "nervų gydytoją". Labai dažnai būna taip, kad jei kalbama geranoriškai, jei žmogui padedama priimti sprendimą taip, kad jis galvoja, kad apsisprendė pats, tai pagreitiną kreipimasi pas specialistą.

Gydytojas psichiatras2008©Violeta Gudaitė