Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendri klausimai

laba diena. turiu problema - vegetodistonija ir hipertenzija. seniau skaudejo sirdi, kamavo nuolatinis dusulys, panikos priepuoliai. maniau, kad yra kazkas negerai su sirdimi, taciau mane istyre ir nieko nerado, isskyrus prolapsa. kuriam laikui nusiraminau, taciau prasidejo nugaros skausmai, einantys i kirksnius - panasu i inkstu liga, taciau nieko nerado ir inkstuose.pries pora menesiu pradejo smarkiai kilti kraujospudis, vakarais net iki 170/90, o diena maziau. man tik 19 metu, todel tai mane isgasdino, ypac pora kartu uzeje priepuoliai, kuriu metu kraujospudis pakilo iki 190, visas drebejau, pykino, teko kviesti greitaja. vel apsilnkiau pas gydytojus, bet si karta rezultatai nebuvo tokie geri - aukstas kraujospudis, reikia nuolat gerti vaistus. vaistus geriu jau pora savaiciu, jauciuosi geriau, kraujospudis tiek nekyla, taciau nerimas toliau kamuoja, pora kartu buvo uzeje panikos priepuoliai - ima smarkiai plakti sirdis, jauciu lyg visas mano kunas tirptu, nesigaudau kur as esu ir ka darau.ka man daryti? tai siaubinga. ypac bijau, kad manes neistiktu insultas, nes panikos priepuoliu metu pakyla ir kraujospudis.kreiptis i psichiatrus bijau, nes esu studentas, mokausi prestizineje specialybeje ir bijau kad galiu negauti darbo - nenoriu susigadinti gyvenimo.artimieji pyksta ant manes, kad esu silpnas ir pats nesitvarkau su savo problemomis, taciau negaliu nieko padaryti!!! (beje, abi mano ligos yra paveldetos: vegetodistonija - is tevo, hipertenzija - is motinos) gal galite ka nors man patarti? prasau, parasykite greiciau
Labas. Tai, apie ką tu rašai (nerimas, ko pasekoje atsiranda ir įvairiausi somatiniai simptomai), galima vadinti psichosomatinėmis problemomis - somatinės ligos, kurios atsiranda daugiausia dėl psichologinių veiksnių. Kiek suprantu, vartoji vaistus, tačiau žmonėm, turintiem panašių sveikatos problemų kaip tavo, labai pravartu savo kasdieniniame gyvenime naudoti relaksacijos metodus (pvz. raumenų atpalaidavimas, kvėpavimo kontrolė ir t.t.). Relaksacija, kaip nusiraminimas - tai simptominis veikimas į fiziologinį ir psichologinį stresą. Atsipalaidavimo pratimai labai tinka nerimo, jaudinimosi ir emocinės įtampos sumažinimui. Atsipalaidavus mažėja psichologinė gynyba, gerėja darbingumas, mobilizuojasi intelektualiniai resursai. Atsipalaidavimas daro žmogų viduje ramų ir padeda susitvarkyti kasdieninėse situacijose, stiprina ego. Pokyčiai organizme relaksacijos metu : minutinis kvėpavimo tūris sumažėja vidutiniškai 14 - 20 proc. - kvėpavimas tampa lėtesnis; mažėja širdies susitraukimų dažnis; mažėja arterinis kraujospūdis ir t.t.
Daugiau informacijos apie tai gali gauti apsilankęs psichikos sveikatos centre pas psichologą, kuris apart relaksacijos mokymų gali pasiųlyti ir individualias konsultacijas.


Psichologė - konsultantė2008©Violeta Gudaitė