Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendri klausimai

Noreciau suzinoti, koks yra psichologinis kates laikymo namuose poveikis. Musu mama neseniai metus isgulejus ligoninese grizo namo ir jai dabar labai truksta to svelnumo, bet musu teciui reikia labai konkreciu irodymu, kad tai is tiesu padeda atsigauti. Be to mano brolis sirgo depresija, tai manau, jog ir jam tai galetu buti veiksmingas budas surasti ramybe, ne skandinant nerimo alkoholyje. Kaip jus manote?
Sveiki. Pastaruoju metu vos ne kiekviena šeima namuose augina kokį nors gyvūną: šunį, katę, žiurkę, žiurkėną, papūgėlę, vėžlį, žuveles... Sakoma, kad žmogus, prižiūrėdamas gyvūnus, tampa rūpestingesnis, jautresnis kitiems. Medikų patvirtinta, kad vaikas, prižiūrėdamas naminį gyvūnėlį, rūpindamasis juo, išauga jautresnis, supratingesnis. Nustatyta ir tai, kad naminiai gyvūnai ramina nervų sistemą – žmogus nusiramina žiūrėdamas į akvariumines žuveles, glostydamas katę ar šunį. Dresiruoti šunys ir beždžionės padeda akliesiems ir nevaikštantiems – perveda per gatvę, pakelia nukritusius daiktus ir pan. Arkliai, šunys pasitarnauja policijoje.
Tyrimų rezultatai tegia, kad naminiai gyvūnai taipogi prailgina žmogaus gyvenimo trukmę. Mat, nuolatinis kontaktas su mylimu šunimi ar kate žmogui suteikia ramybės ir komforto jausmą.
Neseniai populiarus amerikiečių žurnalas „Forbes“ paskelbė dešimt patarimų, kurie padėtų šiuolaikiniam žmogui gerai jaustis ir sulaukti ilgo amžiaus. Vienas iš tų patarimų - įsigyti naminį gyvūną.


Sėkmės
Psichologė - konsultantė2008©Violeta Gudaitė