Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendri klausimai

Gal galėtumėt paaiškinti, kas tai-kraujagyslinė demencija. Kokie požymiai? Ar gali šia liga sirgti kartu su alkoholizmas. Ačiū .
Demencija( lot.dementia - beprotybė)- tai įgyta silpnaprotystė, kuri atsiranda normalalaus intelekto žmonėms po persirgtų ligų. Demencijos dažniausiai atsiranda esant įvairios kilmės organiniams galvos smegenų pažeidimams. Kraujagyslinės ( anksčiau -arteriosklerozinė) demencijos, kuri apima ir multiinfarktinę demenciją, pradžioje yra tranzitorinių (praeinančių) išeminių priepuolių su lengvu sąmonės sutrikimu, funkcinemis parezėmis ar regėjimo pakitimais. Taip pat demencija gali atsirasti po ūminių cerebrovaskulinių priepuolių arba rečiau -po vienintelio insulto. Tuomet išryskėja tam tikras atminties ir mąstymo sutrikimas. Pradžia paprastai vyresniame amžiuje, gali būti staigi, po išeminio epizodo, ar laipsniska. Demencija yra smegenų infarkto, sukelto kraujagyslinio susirgimo, pavyzdžiui, hipertonines ligos, rezultatas. Infarktai paprastai būna maži, bet jų efektai sumuojasi.

Pažintines veiklos sutrikimas paprastai būna netolygus, gali būti atminties pablogėjimas, intelektualinis smukimas ir židininė neurologinė simptomatika. Kritika sąlyginai išlieka. Staigi pradžia ar "laiptinis" būklės blogėjimas, kaip ir neurologinė simptomatika padidina diagnozės tikslumą; kai kada tik kompiuterinė tomografija arba neurologinis tyrimas patvirtina diagnozę.
Papildomi požymiai: hipertenzija, miego arterijos ūžesys, emocinis labilumas su polinkiu depresijai, verkimas ar garsus kvatojimas ir tranzitoriniai(praeinantys) susiaurejusios sąmonės ar delyro epizodai, juos gali sukelti naujas smegenų infarktas. Manoma, kad asmenybė nukenčia mažiau, tačiau galima pastebėti tokius pokyčius, kaip: apatija, slopinimas, egocentrizmas,paranojiškumas, dirglumas.
Demencija gali išsivystyti ir lėtinio alkoholizmo pasekoje, galima ir mišri demencija.2008©Violeta Gudaitė