Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendri klausimai

Laba diena. esu pasimetusi nebezinau ka daryti, nes mano sesuo visiskai darosi nebepakenciama. ji serga sunkia liga.as jos pastovei priziureti negaliu nes gyvenu ne lietuvoj turiu savo seima. rase laiska jums (1.45) ji pasidare pikta, pyksta del maziausios smulkmenos., pastoviai kartoja kokia ji niekam tikusi (ypac po to laiko kai psichologe pasake kad nebegali ataiti, ji tai suprato kaip patvirtinima jog ji istiesu tokia) perskaicius 1.45 atsakyma bande skambinti i vilties linija bet susinervino dar daugiau nes konsultante nuolat kartojo tai ko as galiu padeti o ji nezinojo ka atsakyti.(jai tai nebudinga) nuolat galvoja apie savizudybe pvz., isivediau ja i parduotuve i nieka ji nekreipe demesio eina tiesei ir viskas niekas neidomu priejome prie skyriaus kur skalbimo reikmenis ji pamate virves eme jas apziurineti, kai as paklausiau apie miltelius ji manes net negirdejo as paklausiau dar karta tuomet tyliai ji atsake neislaikys per silpnos, o juk visai klausiau ne to ir taip daznai. Dabar beveik nebepaeina atsisako vaziuoti i ligonine o jai labai reikia, gydytojai sako kad be jos leidimo negali per prievarta gydyti. pasak jos ji nieko nedarys po biski silps ir iseis is sio gyvenimo. as bandau dar priminti kad ji turi vaika kuriam ji reikalinga bet veltui. ka man daryti
Labas,

Iš laiško supratau, jog Jūs jaučiatės pasimetusi dėl savo sesers tolimesnės priežiūros, esate susirūpinusi dėl jos savijautos ir tuo pačiu pykstate dėl sesers elgesio. Išgyvenate nelengvą laikotarpį – rūpinatės dėl sesers sveikatos ir jos vaiko. Daugiau apie savo išgyvenimus galėtumėte pasikalbėti su Vilties linijos konsultantu, aptartumėte kuo Jūs galite padėti seseriai, kokios yra galimybės, kaip Jūs pati jaučiatės. Pokalbio psichologinės pagalbos telefonu sėkmė priklauso nuo tarpusavio bendradarbiavimo (tarp skambinančiojo ir specialisto). Taigi, pokalbio metu Jūsų iniciatyva ieškoti išeities bus labai svarbi.
Jei teisingai supratau, Jūsų sesuo skambindama į Vilties liniją tikėjosi, kad atsiliepęs specialistas prisiims visą atsakomybę už pokalbį, nurodys ką ir kaip daryti. Kaip minėjau, pokalbio sėkmė priklauso nuo dviejų žmonių pastangų. Paskatinkite seserį dar kartą pabandyti pasikalbėti su Vilties linijos konsultantu, gal šį kartą bus daugiau atvirumo ir noro padėti sau. Rašote, kad sesuo serga sunkia liga. Dar kartą paraginkite ją kreiptis į specialistą dėl tolimesnio gydymo. Čia svarbus jos pačios apsisprendimas priimti pagalbą, kuri jai yra būtina.
Jei aplinkybės susiklostytų taip, kad Jums teks išvykti į užsienį (rašėte, kad gyvenate ne Lietuvoje), turite galimybę kreiptis į Vaiko teisių apsaugos tarnybą ir ,esant reikalui, prašyti pagalbos dėl sesers vaiko priežiūros. Tai gali būti laikina, kol pagerės sesers sveikata.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė