Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendravimo problemos

sveiki....turiu didziule problema..man 16 met.taciau draugu neturiu, tik 1 drauge kuri yra labai populiari ir tiesiog neatranda man laiko, jei ir trumpan susirandu draugu tai labai greitai juos ir prarandu, nesu meme, einu i klubus, sneku ,bendrauju, nesu negrazi taciau nesulaukiu demesio..o ka jau kalbeti apie vaikinus, tokio deja nera ir niekada nebuvo jie tiesiog i mane neziuri...visada likdavau nuosalyje...viena ir viena....bet kodel taip yra...man taip sunku,,sunkiai sekasi ir mokslai...neseniai sirgau panikos ir nerimo sindromu buvo labai baisu tiesiog niekur negaledavau iseiti ta liga mane tiesiog suzlugde..net ir dabar rasydama verkiu nes tai buvo labai skaudu man tikrai daug ka reikejo pakesti....labai kentejau...prasau padekite.ka man daryti kad susirasciau vaikina ir draugu?nes tiesiog nebenoriu taip gyventi, bijau kad tai nepasibaigtu tragiskai...:(
Sveika,

Kaip supratau iš tavo laiško, labai pergyveni dėl to, kad neturi draugų, jautiesi vieniša. Bet taip pat tu rašai, kad susirandi draugų ir net turi draugę, kuri tau tiesiog skiria nepakankamai laiko. Reiškia, tu turi bendravimo įgūdžių, moki susidraugauti. Bet gal sunkiau būna tas draugystes išlaikyti?
Išmokti palaikyti ilgalaikius santykius su draugais galima tik draugaujant. Tai, kad nori bendrauti, neužsidarai tarp keturių sienų, yra žingsnis pirmyn.
Rašai, kad tau jau teko susidurti su sunkumais (minėjai panikos ir nerimo sindromą) ir tu sugebėjai susitvarkyti. Nieko neparašei apie tai, kas tau padėjo išgyventi sunkesnį laikotarpį, kaip tvarkeisi. Bet džiugu, kad šitie sunkumai jau praeityje.
Mane neramina tavo dabartinė būsena. Ką turi omeny rašydama „nebenoriu taip gyventi, bijau, kad tai nesibaigtų tragiškai“? Kokia galėtų būti tragiška šitos situacijos pabaiga? Ar tu kalbi apie savižudybę?

Manau, teisingai darai, kad ieškai pagalbos, kad išsakai tai, kas su tavimi vyksta. Nesustok ieškodama pagalbos sprendžiant sunkumus - kreipkis į psichologą arba paskambink į Jaunimo liniją 8 800 28888.
Nelik viena su savo jausmais.

Psichologė konsultantė
2008©Violeta Gudaitė