Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendravimo problemos

laba vakara, man 19 ir jauciu kad mane kankina gili depresija. ta prasme as pries beveik du metus netekau mamos, po keliu menesiu isvaziavau i anglija kartu su draugu, ten mes vaziavome pas jo mama.ji turejo mums suradusi darbus, atidejau metams mokslus ir pamaniau kad isvaziuosiu uzsidirbusi truputi pinigu, ne bet ne tame esme. susipazinau su jo mama. kai tik mes ja sutikau, man buvo psichologine trauma, ji prie jo pripuole,apsikabino ir abu apsiverke, tai as jauciausi kai paskutine kvaisa, stovejau ir ziurejau. mintyse galvojau o kodel as negaliu, man tikrai buvo labai skaudu. na bet ir ne tame esme, o tai kad mes kartu su ja gyvenome, tai patikekit kaip ji kisosi i musu gyvenima, viskas jai rupejo, kai tik grizdavo i darba, taip ir pas mus kambaryje sedeedavo... is pat pradziu as ja pasitikejau kaip mama, jai pasipasakodavau... bet greitai nusivyliau, kadangi ji papasakodavo savo draugams ir man atsigirdo, tai buvo tikrai ne viena karta, taip ji mane ir nervino visus metus. man buvo taip sunku, tai galu gale as savo vaikinui pasakiau, kad keliames kitur gyvent arba as vaziuoju namo. na jos charakteris labai ne koks, istiesu labai sunku su tokiu zmogum bendrauti, tai man sake ir pries isvaziuojant i anglija, jos giminaiciai, bet kai as ja pamaciau kaip ir sakiau, ji man pasirode jaunatviska, faina moteriske, bet veliau labai gailejausi, ir galu gale as net nebegalejau su ja kartu buti, pradejau jai jausti panasu jausma i neapykanta, ir siuo metu dar tebejauciu. ji toks kvailas zmogus, ji nesupranta tokio dalyko, kad zmogus telefono saskaitoj gali netureti pinigu is kur jai atsakyti i sms, tai ji savo sunui parase labai grazia zinute' tau uzdrausta su manim bendrauti???' as tokia zinute perskaiciusi pakraupau, as net manau, jog ji mane kaltina, kad as jos sunu isitempiau i lietuva, as manau kad ji manes kazkiek nemegsta. teisybe, kad as savo neapykantos jai neparodydavau ir prie jos elgdavausi lyg niekur nieko. dar vienas dalykas del ko ji mane skaudina, ogi del to, kad ji man pastoviai sako 'tu mamos neturi, tai as tau busiu uz mama' man tai nepatinka, bet nieko nesakau vien is mandagumo suaugusiam zmogui, bet jauciu kad man kantrybe viena diena truks. as net nenoriu apie ja nieko zinoti, kadangi as esu toks zmogus, kuris nuoskaudu nepamirsta, na nezinau net neina taip visko papasakot kaip viskas yra istikruju. na jei galite man kuo nors padeti, prasau pagelbekit, istiesu busiu labai dekinga. prasau parasykit kokiu patarimu. dekui, labai aciu
Laba diena,

Panašu, kad Jums pasidarė labai sunku laikyti savyje neigiamus jausmus draugo mamai. Rašote, kad nusivylėte ja, nebepasitikite ir net nebenorite nieko apie ją žinoti. Bet Jus draugaujate su šios moters sūnumi ir Jums tenka palaikyti kažkokius santykius su ja. Nieko neparašėte apie Jūsų draugo reakciją į visą šitą situaciją, bet jis taip pat turi nuomonę ir kažkaip išgyvena šį konfliktą.
Manau, būtų labai svarbu Jums pačiai įsivardinti sau, visų pirma, kaip Jūs įsivaizduojate santykius su draugo mama, ko Jūs iš jos norite, o kas Jums yra nepriimtina. Vėliau galima būtų su ja apie tai pasikalbėti, nustatyti savotiškas jūsų bendravimo ribas. Jūs rašote, kad stengiatės neparodyti savo tikrų jausmų, bet iš Jūsų laiško matau, kad pačiai Jums nuo to nėra gerai – Jums reikia su kažkuo apie tai pasikalbėti (laiškas irgi yra būdas pasidalinti savo jausmais). Jei šiuo metu negalite atvirai pasikalbėti apie šitą situaciją su savo artimaisiais – paskambinkite į Vilties liniją ir pradžiai aptarkite situaciją su konsultantu, duokite sau laiko pasiruošti pokalbiui su draugo mama.
Sėkmės

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė