Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendravimo problemos

Sveiki, norejau paklausti ar socialine fobija gali issaukti valgymo sutrikimus (mano atveju persivalgyma)? Man atrodo, jod mano atveju butent taip ir yra. Nezinau kaip gydytis, nes tevai, kurie galetu man padeti savo meile geriau jaustis, visai tuo nesirupina. Jauciuosi nemylima ir nereikalinga, todel dar labiau pablogeja padetis kai reikia kurnors iseiti. Rodos, galeciau geriau jaustis tik tuomet jei jausciausi kienonors mylima, bet nera kas ta meile galetu suteikti. Ar tai reiskia, jod niekuomet nebus geriau? Dekoju uz atsakyma.
Sveiki,

Visu pirma, siūlau neskubėti diagnozuoti sau sutrikimus ir nesigydyti savarankiškai. Iš laiško supratau, kad Jūsų santykiai su tėvais nėra artimi, o spręsti problemas vienai iš tikrųjų kartais būna per sunku. Manau, kad neverta laukti, kol padėtis pablogės. Jūs padarėte pirmą žingsnį – parašėte mums laišką. Tai ženklas, kad nesate abejinga sau. Ženkite antrą žingsnį – kreipkitės akivaizdinės pagalbos. Kreipkitės į šeimos gydytoją, kuris nukreips pas reikiamus specialistus. Manau, Jums galėtų padėti psichologas, psichoterapeutas arba psichiatras. Specialistas padėtų išsiaiškinti ar išties fobija yra problema, kurią svarbu gydyti. Gali būti, jog dėl drovumo kenčia Jūsų gyvenimo kokybė. Tad, su specialistu svarbu aptarti simptomų ūmumą, sutrikusias funkcijas ir pan., nustatyti kokio sunkumo socialinė fobija (jeigu ji yra). Tada rekomenduos gydymo būdus (terapija, farmakoterapija ir kt.) bei sudarytumėte gydymo planą. Terapija padėtų Jums lavinti socialinius įgūdžius, keisti baimės kupiną mąstymą, lapsniškai įžengti į bijomas situacijas ir t.t.. Tokiu keliu įmanoma sumažinti nerimą, kurį tam tikros situacijos Jums kelia. Be abejo, tai padėtų Jums pasijusti geriau.Tad, ženkite tolimesnius žingsnius pagalbos link, siekdama suprasti savo būseną ir greičiau sugrįžti į normalią elgseną.
Jei nedrąsu – paskambinkite į Vilties liniją, pasidalinkite savo nerimu, aptarkite su konsultantu savo situaciją bei kur galėtumėte gauti tolimesnę kvalifikuotą pagalbą.
Sėkmės!

Psichologė konsultantė
2008©Violeta Gudaitė