Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendravimo problemos

Sveiki.Kenciu net tiksliai negaliu pasakyti del ko.Galbut del nepasitikejimo savimi, gal daugiau del bendavimo igudziu trukumo ar tiesiog nezinojimo ka sakyti tam tikrais atvejais ir nemokejimo atsipalaiduoti dedesneje zmoniu kompanijoje, drovumo ar nepilnavertiskumo jausmo (del nosies). Pas ka man reiketu kreiptis psichologa ar psichoterapeuta? Gal koki rekomenduotumete? Aciu uz jusu atsakyma.
Sveiki.

Suprantu, kad jums sunkiau bendrauti sekasi didesnėje žmonių grupėje. Pastebite, jog drovumas dėl savo išvaizdos jums trukdo atsipalaiduoti. Panašu, kad didesnėje žmonių grupėje susikaustote labiau negu paprastai bendraudama? Atrodo, kad jūs daugiau galvojate apie save, savo išvaizdą, o pasinerti į bendravimą ir atsipalaiduoti taip ir nepavyksta? Mintys sukasi apie tai, ką kalbėti,kaip atrodau.
Džiaugiuosi, kad neskubate nuvertinti save, neapribojate bendravimo, o priešingai-ieškote išeities. Pasistenkite surasti, kuo esate įdomi, tiek sau, tiek kitiems, kokios jūsų savybės traukia kitus žmones. Jeigu būnate žmonių kompanijoje, tai, matyt, kažkuo esate jiems įdomi. Tikiu, kad ne tik savo išore, bet ir vidumi? Atsakymus rasti jums galėtų padėti artimiausi bičiuliai, kurie jus gerai pažįsta ir jūs pasitikite jais. Tokie atradimai apie pačią save yra aukso vertės, jie suteiktų daugiau pasitikėjimo bendravime. Šiuo metu jums kyla sunkumų bendraujant, bet po truputį to galima išmokti. Ir pradžią jūs jau padarėte – ieškote paramos ir specialistų pagalbos. Apsilankykite Psichikos sveikatos centre ir susitikite su psichologu, kartu aptarsite nepasitikėjimo priežastis, kaip galėtumėte gerinti bendravimo kokybę, pasidomėkite – gal jūsų mieste vyksta bendravimo įgūdžių mokymo grupės, tai puiki galimybė mokytis ir tobulinti įgūdžius, paskambinkite į Vilties liniją dėl informacijos kur galėtumėte kreiptis jums rūpimu klausimu.

Sėkmės!

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė