Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendravimo problemos

Man jau 43 metai, seimoje pragyvenau 21 metus, issiskyreme. Dabar turiu drauga. Esu mylima, tureciau buti laiminga, bet...mane kankina pavydo priepuoliai. Protu suvokiu, kad as neteisi, bet nesugebu su savimi susitvarkyti. Man net silpna pasidaro, kai mano draugas pakalba, pajuokauja ar pasoka su kitomis moterimis, tuomet prikalbu visokiu nesamoniu. Kankinu ji ir kankinuosi pati. Nebegaliu uzmigti naktimis, kai tik prisimenu, kad jis su kazkuo bendravo ar pan. pradeda dauzytis sirdis, virpa rankos, dustu. Siaip jau esu rami, lengvai bendraujanti. Padekit man, as neteisi, bet nezinau ka daryti. Mudvieju bendravimas pasidare itemptas, jis bijo net sujudet, net budami dviese negalime atsipalaiduoti, kadangi as pradedu priekaistaut. Stengiuosi tvardytis, bet vistiek po kurio laiko pratrukstu.

Labas,


Atrodo, turėtumėte džiaugtis, nes turite tai, ko troškote - artimą draugą, esate mylima ir mylite. Suprantu, kad kažkuri jūsų asmenybės dalis laikas nuo laiko primena, jog gyvenime svarbu ne tik jūs pati, bet ir tie, kurie šalia jūsų. Nerimaujate kaip jaučiasi draugas dėl jūsų pavyduliavimo, pastebite, kad ne į gerąją pusę keičiasi judviejų bendravimas. Jaučiate, jog pavydas ardo judviejų santykius. Susimąstote, ar gali jaustis laimingu jūsų draugas, kai pavydo priepuoliai kartojasi, kaip rašote “jis bijo net sujudėti”. Ne kartą stengėtės suvaldyti savo pavydą, bet tai nepavyko.
Iš tiesų, kartais žinome kaip norėtume keistis, tačiau žinojimo mums vistik nepakanka. Tokiu atveju, vertėtų pripažinti, kad reikalinga specialisto pagalba. Rekomenduoju apsilankyti pas psichologą ar psichoterapeutą. Jūs galėsite aptarti pavydo priežastis, būdus savo elgesiui keisti, o tuo pačiu apsaugosite save nuo kentėjimo ir santykius nuo kylančios įtampos. Rekomenduoju straipsnį apie pavydą “Otelo sindromas” www.sveikata/straipsniai
Sėkmės jums

Psichologė konsultantė
2008©Violeta Gudaitė