Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendravimo problemos

Laba diena, Bendrauju su vaikinu. Taciau pries puse metu jis pradejo vis reciau rodyti nora susitikti, dabar trjetą men. visai nekontaktuoja (neatsako i laiskus, telefoną). Pasake, kad turi psichologiniu problemu ir prase, kad neklausineciau daugiau nieko. Nezinau, kaip elgtis (rasyti, kviesti kur nueiti, susitikti, ar tiesiog palikti ramybeje), nezinau kokia diagnoze, nesuprantu ar jo "dingimas" yra laikinas, ar jis apskritai nenbenori bendrauti. Kaip suzinoti diagnoze (mane tai labai neramina ir gasdina galvojant apie bendra ateiti), jei jis nenorės pasakyti. Minedavo baimes - ar baimes pojutis budingas tiek sergant sizofrenija, tiek depresija?Kaip bendrauti su serganciu sizofrenija? Vis girdziu, akd skiriasi seimos, kur vienas partneris serga sia liga.
Laba diena.

Iš Jūsų laiškelio supratau, kad dėl Jūms nežinomos priežasties Jūsų draugas faktiškai nutraukę bendravimą su Jūmis. Taip kartais atsitinka gyvenime, kad mes prarandame draugus, pažistamus, todėl kad jie, o gal ir mes nebenorime tęsti santykius (dėl pačių įvairiausių priežasčių). Ir visiškai neturi reikšmės, kodėl tas atsitiko - kiekvienas žmogus turi teisę į bendravino pasirinkimą. Maničiau, kad Jūsų draugo dingimas nėra laikinas, nes 3 mėnesiai labai ilgas laikotarpas, be to jis pats apie "laikinumą" Jūms pasakytu. Patarčiau, kaip Jūs pati ir parašėtė "tiesiog palikti ramybėje". Yra gera patarlė - "per prievartą mielas nebusi". Jei žmogus norės vėl susitikti ir bendrauti su Jūmis - ras galimybę ir būdūs.
Jaučiu, kad Jūs lig ir susitaikėtė su mintimi, kad bendravimas nutruko ir tik lig atsakomybės jausmas už kitą žmogų trupūtį Jūsų kamuoja. Apsiraminkitė, kiekvienas žmogus pirmiausia atsako pats už save.
Sekmės Jūms ir laimės

Psichiatras
2008©Violeta Gudaitė