Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendravimo problemos

Laba diena Man 29m. kiek save prisimenu, jau nuo pradinių klasių iki dabar, esu labai nedrąsi. Man reikia nemažai laiko bendrauti su žmogumi, kad aš prie jo priprasčiau. Labai bijau bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, visada save nuvertinu, jaučiuosi kvailesnė už kitus, bijau išreikšti savo nuomonę,todėl dažniausiai patyliu ir visai nieko nesakau.Pvz. dukros klasės tėvų susirinkimuose(dukrai 9m.)Jei aš pradedu ką nors sakyti, visada paraustu ir net negaliu normaliai ką nors pasakyti, nes jaučiuosi kvailai raudonuodama. Neblogai jaučiuosi su savo gerai pažįstamais žmonėmis,Bet vistiek vos ne kiekvieną dieną mąstau ,kad kiti už mane protingesni,gražesni,gabesni ir t.t.Ypatingai bijau bendrauti su jaunesnio amžiaus žmonėmis,tada jaučiuosi visiška nevykėlė.Ilgą laiką dirbu siuvėja. Šiame darbe visai nereikia bendrauti,tik žiūrėti sau po nosim,dėl to jaučiuosi dar labiau atbukusi. Šiuo metu aš taip pat ir mokausi, bet man jau atsirado baimė,kad aš nesugebėsiu susirasti darbo, baigusi mokslus,vien dėl to kad aš bijau žmonių.Dėl savo išvaizdos, negaliu skųstis. Esu liekna,pagal savo metus atrodau daug jaunesnė,bet tai man nesuteikia pasitikėjimo savimi.Esu labai pavargusi nuo savęs. Ką man patarsite? Rasa. Kaunas.
Labas Rasa,

Rašote apie sunkumus, kurie Jums trukdo gyventi taip, kaip pati norėtumėt. Jaudinatės kalbėdama su žmonėmis, esate labai jautri ir Jus vargina diskomfortas – išraustate, o tai išduoda Jūsų jaudulį. Dėl šios priežąsties apribojate savo bendravimą. Jau kuris laikas Jūsų nebetenkina tokia situacija, norite pasikeisti.
Jūsų laiškas byloja apie norą gyventi kitaip – be tokio jaudulio ir nerimo. Kaip vieną iš galimybių pasikeisti matote naują darbą. Tačiau nerimaujate, kad žmonių baimė, nepasitikėjimas savimi šiam siekiu gali trukdyti. Norėdama daugiau pasitikėjimo savimi bendraujant su žmonėmis, Jums reikės nemažai pastangų, bandant pažinti save ir savo jausmus. Tik žinodama, kas Jums kelia nerimą, dėl ko jaudinatės, išmoksite laisviau bendrauti.
Klausiate patarimo kaip keistis. Pirminis kelias galėtų būti – kalbėtis apie savo problemas su žmonėmis, kuriais pasitikite, pažistate. Tai tikrai nelengva, nes pokalbiai, savo nuomonės išsakymas Jus trikdo. Pasinaudokite galimybe paskambinti Vilties linijos konsultantui – telefonu kalbėtis su nepažįstamu žmogumu turėtų būti drasiau. Būtų puiku apsilankyti pas psichologą ir aptarti jaudulio bei nerimo priežąstis.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė