Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendravimo problemos

sveiki,norėčiau paklausti, kaip padėti įtikinti žmogų kuris serga socialine fobija kovoti su savim,kaip jį įtikinti,kad jis turi kažkur kreiptis,kai atrodo jis nenori padėti pats sau..?jis teigia,kad bijo bendrauti,bijo žmonių.. gal aš pati kaip nors galiu padėti jam tai įveikti? gal Vilniuje yra koks nemokamas pagalbos numeris,kuriuo mano draugas galėtų pasikonsultuoti dėl socialines fobijos ir egzistencinės krizės? ačiū..
Nelengva padėti žmogui, kuris dėl kokių nors priežasčių atsisako pagalbos. Tiesiai paklauskite savo draugo, kaip jam sekasi gyventi, bijant žmonių, bendravimo, ir ar ši baimė riboja bei apsunkina jo egzistenciją. Taip galbūt padėsite jam susivokti ir įvardyti pačiam sau, kiek daug jam “kainuoja” šis sutrikimas, ko jis atsisako ir netenka, vengdamas ieškoti pagalbos. Pasakykite jam , kaip situaciją matote Jūs, stenkitės pateikti objektyvius įrodymus, išsakykite savo susirūpinimą, bet nekritikuokite ir nepriekaištaukite. Jūsų rūpestis ir pokalbis apie tai, kas Jums kelia nerimą jo elgesyje bei baimės “kainą”, kurią moka Jūsų draugas, galbūt paskatins jį pripažinti savo problemą ir pradėti ieškoti specialistų pagalbos. Jūs pati padėsite jam tuo, viena vertus, išklausydama, suprasdama, emociškai palaikydama, o kita vertus, būdama tuo objektyviu “sveiko proto” balsu, kurio jam šiuo metu trūksta.
Vilniuje nemokamos psichologinės pagalbos - Jaunimo Linijos - telefono numeris yra 8 800 2888 (skambinti gali Telekomo, Omnitel ir Bitės abonentai).
2008©Violeta Gudaitė