Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Bendravimo problemos

laba diena, turiu tokią problemą, esu impulsyvi ir pavydi, dėl to turiu daug problemų, pavydžiu tiesiog dėl niekų, pati tai suprantu, bet niekaip negaliu savęs sukontroliuoti. Gyvenu su draugu jau keli metai, aš juo pasitikiu, bet vistiek žiauriai pavydžiu, manau kad nepasitikiu savimi, prieš keletą metų, kai dar nepažinojau savo dabartinio draugo, draugavau su vaikinu, su juo buvo mano pirmoji rimčiausia draugystė, tačiau po kelių mėnesių nuostabios draugystės jis mane išdave prie mano akių... buvom pas draugus ir aš išlekiau į kitą kambarį, o grįžusi pamačiau mano brangiausiąjį su kita..apsikabinusį ir jis dar jai kažką šnibždėjo švelniai į ausį...buvo baisu, iki tol totaliai pasitikėjau visais ir man net nubuvo kilusi mintis kad mane gali taip baisiai išduoti... Po šio įvykio neturejau jokio draugo pora metų, paskui susipažinau su dabartiniu savo draugu, po truputėlį suartėjom ir dėl to niekada nesigailėjau, jis nuostabus žmogus, juo labai pasitikiu ir gerbiu, ir taip toliau. Tas įvykis kurį papasakojau buvo užmirštas seniai, ir man tiesą pasakius, nekelia jokių problemų, pamiršau, ji jau po kelių mėnesių, tačiau dabar pradedu suprasti, kad galbūt tai ir yra mano nesitvardymo ir baisaus pavydo priežastis. Prašau patarti, labai nenoriu gadinti nuotaikos ir gyvenimo nei sau, nei savo draugui, mums puikiai sektųsi jei ne mano pavydas.... man reikia pagalbos
Elgiatės drąsiai, analizuodama savo pačios elgesį ir kaip Jūsų pavydas atsiliepia santykiams su vaikinu. Iš tiesų labai tikėtina, kad Jūsų vaikinui nėra lengva dėl Jūsų didelio pavydumo, tuo labiau nesitvardymo, pavydo scenų. Kaip Jūs pati rašote “tiesiog dėl niekų”. Tai gali labai varginti Jūsų draugą. Labai svarbu, kad galvojate apie pasikeitimą. Vargu, ar įmanoma visiškai nustoti pavydėti. Turbūt neįmanoma ir nereikia. Kartais saikinga pavydo dozė gali paįvairinti santykius. Rašote, kad savo draugu pasitikite. Išties, pavyduliavimas yra susijęs su pasitikėjimu. Pavydas gali būti susijęs su mažesniu pasitikėjimu savimi. Vertėtų plačiau pasikalbėti su psichologu kas slypi po Jūsų pavydu.
Apie pavydą galėtumėte paskaityti straipsnį „Otelo sindromas“ arba pavydas . Šis straipsnis gali padėti geriau suprasti save.
Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė