Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

@ Esu labai nusiminusi, nes mano sūnus, kuris yra dar labai jaunas, per išeigines namo pareina girtas. Tai kartojasi reguliariai. Aš bijau, kad tai alkoholizmo padžia. Jo tėvas alkoholikas su kuriuo išsiskyrėme kai sūnus buvo ką tik gimęs. Vaikystėje jis nėra matęs girto tėvo, tačiau nežiūrint į tai mano sūnus ėmė gerti. I jokias kalbas, kad reikėtų kažką su tuo daryti, sūnus nesileidžia, o jei dar toliau tęsiu pokalbį šia tema, ima daužyti daiktus. Joks kontaktas su juo neįmanomas. Aš dažnai verkiu. paverkus man šiek tiek palengvėja, tačiau tai būna tik trumpam. Man gaila žmogaus, kuriam tik 20m ir kuris eina pasitikti savo lėtinės mirties.Aš nežinau kaip man toliau gyventi. Turėčiau nuo jo atsiriboti ir jo problemas palikti jam ir gyventi savo gyvenimą.Tačiau tai nebus tikra. Aš nebūsiu pati savimi, jei nejausiu to ką jaučiu iš tikrųjų. Ir labai sunku gyventi su tuo skausmu kurį jaučiu. Kartais tai atrodo nepakeliama. Aš bandau ieškoti išeities, tačiau taip ir nesuradau. Atrodo, kad problema neišsprendžiama. Atrodo visą likusį gyvenimą turėsiu gyventi su šiuo skausmu. Ir visai nesinori būti ūiame pasaulyje. Aš sužinojau kad yra tokios savipagalbos grupės al-alanon, kur susirenka žmonės,kurių artimieji turi priklausomybę alkoholiui. Deja, tuo labai nusivyliau. Pasirodė, kad tokiu pavadinimu grupė tai paprasčiausia religinė sekta, kur dega žvakės,grupės nariai susikibę rankomis garsiai meldžiasi ir viso to esmė yra ta, kad problemą spręsti patiki dievui ir toliau gyveni laimingas ir patenkintas. Tai man visiškas absurdas.Jaučiuosi labai vieniša šiame pasaulyje. Dčkoju už atsakymą.
Laba diena,

Tikrai sunku, kai tenka matyti artimą žmogų, kuris grimzta į alkoholį. Suprantu Jūsų baimę ir nerimą dėl sūnaus. Papasakojote, ką jau daug darėte siekdama padėti jam ir sau - bandėte pasikalbėti (kas sukelia sūnaus pykčio protrūkius), ieškojote pagalbos savipagalbos grupėje, kuria nusivylėte. Manau, kad yra ir kitokių savipagalbos grupių, kurios kitokiais, negu Jūs paminėjote, būdais padeda grupės nariams. Pabandykite kreiptis į priklausomybės ligų centrą ir pasidomėti apie galimybę dalyvauti kitokioje grupėje.

Jūs esate teisi sakydama, kad pirmiausia sūnus turi norėti padėti sau. Deja, tokio noro iš jo pusės šiuo metu nėra. Manau, kad dabar Jūs pirmiausia turite padėti sau. Išsakyti susikaupusius jausmus, kaip pati minėjote, leisti sau jausti tai, ką jaučiate.
Rašote, kad nebesinori būti šiame pasaulyje. Ką turite omeny? Ar teisingai supratau, kad Jums kyla minčių apie savižudybę?

Rašote, jog trumpam palengvėja, kai išsiverkiate. Manau, Jums būtų naudinga pakalbėti su kuo nors apie slegiančius rūpesčius, jausmus, kylančias mintis apie savižudybę. Norėčiau paskatinti jus paskambinti į Vilties liniją. Tai nemokama psichologinė pagalba telefonu 8 800 60700, kuri veikia visą parą. Čia Jūs galėsite išsakyti tai, kas Jums svarbu, kartu su konsultante ieškoti išeičių siekiant padėti sau ir sūnui.

Psichologė – konsultantė2008©Violeta Gudaitė