Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

Net ir tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmojo žingsnio. (LaoTse). Turbūt as jau žengiau ta pirmaji žingsnį, nes rašau jums. Rašau, nes jaučiu, kad man reikia pagalbos. Nežinau, kaip , kada, bet tai atsitiko. Man 23 m. studijuoju eukologija. atrodytų tog toks žmogus yra psichiškai atsparus neigiamiems socialiniams veiksniams, ir stiprus jog galetų padeti kitims tai išgyventi. tačiau taip nera. nors man patinka tai ko siekiu, tačiau dabar tuo jau nesu įsitikunusi. as pati esu per silpna, kad galečiau kam nors padeti. kasdien pamatau, jog nera lengva gyventi, jog tai mane slegia. kasdien aplanko mintys, jog as pavargau, nebenoriu....matydama kaip kenčia mama(ji susirgo depresija, alzhaimeris..)ir kiti šeimos nariai ir jaučiantis negalinti jiems padedi, ar nemokanti, as labiau klumpu. as visada norejau, kad viskas būtų tobula, vyrautų harmonija...nežinau kas su manimi darosi, kasdien tampu l. įsitempusi, nusivylusi...gal man depresija. nieko nenoriu, ir nebesistengiu. pradejau rūkyti, ir alaus bokalas kasdien...atrodo einu, einu, bet kažkas vis neleidžia eiti, kilti aukštyn...negi depresija paveldima ir as kaip mama...nors neruko ir negeria. as esu prieš savižudybę, tačiau žiūrėdama pro langa, jaučiu jog galėčiau tai padaryti...nors stengiuosi apie tai negalvoti, kaskart pajaučiu jog nebenoriu gyventi...nemiega, nuokaitų kaita, abejingumas aplinkiniam pasauliui...kaip man padeti sau? nenoriu eiti i darba, nenoriu mokytis,jaučiuosi pavargusi..kasdien vis labiau pavargus. bent jau pati sau tai pripažinau.
Šaunuole, kad žengei šį žingsnį ir parašei laišką.

Perskaičius laišką, apėmė nerimas dėl Tavęs, Tavo savijautos, minčių apie savižudybę. Rašai, kad esi prieš savižudybę, bet jauti, kad galėtum tai padaryti. Tikiu, kad nenori mirti. Manau, tas jausmas, kad galėtum nusižudyti, kyla iš vidinio skausmo, nuo kurio esi dabar pavargusi.
Rašai apie tai, kad jautiesi per silpna, nesijauti galinti padėti kitiems, įsitempusi, nusivylusi, bejėgė. Minėjai mamos ligas, bijai, kad depresija gali būti paveldima. Suprantu, kad nėra lengva matyti kenčiantį artimą žmogų. Ir stipriems žmonėms kartais prireikia pagalbos – juk mes viso labo žmonės.
Rašai apie tai, kad pradėjai rūkyti, išgėrinėti. Gal taip nori padėti sau nusiraminti, atsipalaiduoti, bet tai tikrai nėra būdai padėti sau. Labai noriu paskatinti Tave žengti ir kitą žingsnį siekiant pagalbos sau, t.y. kreiptis į psichologą. Jei jauti, kad nedrąsu – pabandyk pradžioje paskambinti nemokamu psichologinės pagalbos telefonu 8 800 60700 (“Vilties linija”). Manau, kad pokalbis su konsultante padės Tau geriau suprasti situaciją ir kylančius jausmus.
Būtinai paskambink, jei pajusi, kad kyla mintys apie savižudybę. Būk gera, nelik viena su tuo skausmu ir kreipkis pagalbos. Stiprybės Tau!

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė