Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

Man 16 metu . Dabar esu ne lietuvoje. Mano mama yra kitoje salyje,gyvenu su teta ir pusbroliu.Mano tetes mires.(pasikore) man labai skaudu vien apie tai.Nes as ji labai mylejau. ir kaip pagalvoju apie save kaip man nesiseka;.. tai tokios kvailos mintys uzpuola,kokiu anksciau net nebudavo... net apie zmogzudyste..ar galit patarti? gal as jau nesveika?
Labas,

Iš Tavo laiško supratau, kad šiuo metu išgyveni sunkų laikotarpį savo gyvenime. Gedi tėtės, kuris nusižudė, esi toli nuo savo mamos, tikriausiai ir nuo draugų... Netekus artimo žmogaus, apima skaudūs išgyvenimai, kyla įvairūs jausmai: liūdesys, vienišumas, ilgesys, bejėgiškumas, gali kilti pyktis, kad mylimas žmogus paliko, kartais gali apimti kaltės jausmas, mintys apie tai, ką buvo galima padaryti, kad jis liktų gyvas. Kai taip skaudu, normalu, kad Tau kyla mintys, kokios nekildavo anksčiau. Tačiau iš to, ką parašei, lieka iki galo neaišku, ką galvoji. Ar mintys apie žmogžudystę - tai mintys apie savižudybę?
Kartais praradimo skausmą būna labai sunku iškęsti, gali kilti noras užmigti ir neatsikelti, pabėgti nuo visko, nieko nebejausti, tada gali ateiti mintys apie mirtį, savižudybę. Tokiais momentais svarbu ieškoti paramos, pagalbos. Šalia yra teta, pusbrolis, gal bendrauji su mama ar draugais, galbūt jiems galėtum papasakoti, kaip jautiesi? Svarbiausia – kalbėti apie savo skausmą, bejėgiškumą, neviltį. Tada kiek palengvėja.
Džiaugiuosi, kad parašei. Gaila, nežinau, kokioje šalyje esi, bet siūlyčiau ieškoti psichologinės pagalbos, jei vienai būtų sunku iškęsti ir suprasti savo jausmus, mintis. Jei neturi galimybės kreiptis i į psichologą (būnant kitoje šalyje tai gali būti sudėtinga), gal gali susirasti dvasininką, jei esi tikinti, ar kitą žmogų, kuris galėtų tave išklausyti. Jei planuoji greitu laiku grįžti į Lietuvą, būtinai kreipkis pagalbos čia. Gali skambinti nemokamu (Lietuvoje) psichologinės pagalbos telefonu – į Jaunimo liniją 8 800 28888, arba kreiptis į Psichikos sveikatos centrą psichologo konsultacijos. Taip pat Tau svarbu žinoti, kad žmonėms, išgyvenusiems artimojo savižudybę, yra teikiama pagalba grupėje (apie tai gali paskaityti www.kpsc.lt ir www.jppc.lt puslapiuose). Taip pat gali rašyti laišką www.jppc.lt/draugas arba į šį puslapį.
Nelik viena su savo skausmu.

Psichologė konsultantė
2008©Violeta Gudaitė