Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

Labadiena, man 25 m., bendrauju su 25 m. vyresniu vyriškiu, kuris yra mano sunaus tevas (sunui 5 m.), taip pat ir mano sefas ir be to dar ir kaimynas, mes esam kartu 6 metai, taciau kartu negyvenam, nes jis turi savo seima. Esu absoliuciai nuo jo priklausoma, noriu kardinaliai keisti savo gyvenima, bet negaliu. Paskutiniu metu duoda mažai pinigų, net kosmetikos, drabužių avalynes negaliu nusipirkti, norėdamas mane kuo ilgiau prie saves išlaikyti. Nebežinau ką man daryti? Aš daugiau taip gyventi nebegaliu, nesu tokia stipri, kad galečiau jį mesti. Šiemet baigiau universitetą, neabejoju, kad darbą rasčiau, noriu ką nors keisti, bet bijau, o tuo pačiu ir jau nusibodo toks gyvenimas. Labai prašau padėkite man susigaudyti šioje situacijoje. Iš anksto dėkoju.
Jūsų laiškas pilnas nerimo ir pasimetimo. Rašote, kad norite kardinaliai keisti gyvenimą, bet nežinote kaip. Kaip supratau, darbą šiuo metu turite, baigėte universitetą ir iš vienos pusės neabejojate, kad susirastumėte kitą darbą, bet iš kitos – nepasitikite savo jėgomis. Jaučiatės nepatenkinta santykiais su vyru ir manote, kad esate nepakankamai stipri, kad jį paliktumėte...
Manau, visų pirma, Jums būtų svarbu suprasti, ką Jūs norite keisti. Kaip norėtumėte gyventi? Ką norėtumėte veikti gyvenime? Kaip įsivaizduojate savo santykius su vaiko tėvu? Yra daug klausimų, į kuriuos Jums reikės atsakyti prieš priimant sprendimą ir žengiant žingsnį pasikeitimų link.
Suprantu, kad nėra lengva priimti sprendimus, kurie pakeis Jūsų įprastą gyvenimą. Bet juk nebūtina iš karto priiminėti sprendimą – galima pagalvoti, pasverti visus „už“ ir „prieš“, galimybes ir pavojus. Galbūt, yra artimas žmogus, su kuriuo Jus galėtumėte išsikalbėti, su kuriuo galima pasidalinti, pasitarti? O gal šį vaidmenį galėtų atlikti psichologas arba telefoninės tarnybos konsultantas? Čia jau spręsti Jums.
Sėkmės!

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė