Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

Mano draugą ištiko didelė nelaimė jam 42m,visa gyvenimas nesekmingas-prieš 10 metų paliko žmona kurią jis dievino,turėjo per tą 10m daug didelių nemalonumų,o dabar baisi nelaimė-jis avarijos kaltininkas per kurią žuvo jaunuolis,jis buvo blaivus ir turėjo teisę vairuoti tačiau labai išgyvena ir per sapnus kalbėjo apie savižudybę,bijau kad taip ir nepadarytų.jis labai uždaras,niekada neišsipasakoja,visad kenčia tylomis.Kaip man jam padėti?
Sveiki,

Visai nedaug parašėte apie situaciją, bet iš laiško supratau, kad Jūsų draugui šiuo metu yra sunkus metas – jis padarė avariją, kurioje žuvo žmogus. Galime tik spėti, kiek sunkūs ir slegiantys yra jį užvaldę jausmai. Nors ir rašote, kad draugas yra uždaro būdo ir niekada neišsipasakoja, jam šiuo metu kaip niekada yra reikalinga Jūsų parama, ypač galimybė išsipasakoti. Svarbu tai, kad rūpinatės ir stengiatės padėti jam.
Užuominų ir „prasitarimų“ apie savižudybę negalima praleisti pro ausis, į jas būtina atkreipti dėmesį, pasikalbėti apie tai, kaip Jūsų draugas jaučiasi, ką galvoja apie visa tai, kas atsitiko. Manau, Jūsų draugui šiuo metu reikalinga psichologo pagalba. Pabandykite pasiūlyti jam kreiptis pagalbos. O pradžiai galite paskambinti į Vilties liniją (8 800 60 700, pokalbiai nemokami, dirba visą parą) – manau, ir Jums nėra lengva dabar, išgyvenate nerimą dėl draugo. Paskambinkite, pasikalbėkite su konsultantu, kartu bus lengviau ieškoti būdų, kaip padėti Jūsų draugui.
Sėkmės!

Psichologė konsultantė
2008©Violeta Gudaitė