Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

Laba diena. Man 15 metų. Vis bandau iš viso šito išlipti, bet kiekvieną kartą įkrentu dar giliau. Manau, kad esu siaubinga, blogesnė už kitus. Vis lyginu save su kitais ir matau jų gerąsias savybes, o savo blogąsias. Kamuoja nerimo priepuoliai. Dažnai jaučiu, kad viskas netikra, kad žmonės mane apgaudinėja, linki man blogo. Įkyrios mintys lenda į galvą, nieko negaliu padaryti. Didžiausia problema turbūt ta, kad nekenčiu savęs. Žalojau save, bet kadangi turiu žmogų kuris manęs paprašė to nebedaryti, todėl lioviausi ir nesiruošiu to daugiau daryti, nors kartais kyla labai didelis noras. Žalojant save atsikratau nerimo, liūdesio. Mama nemano, kad man reikia psichiatro ar psichologo pagalbos. Viena ieškoti pagalbos bijau, be to psichiatro pagalba be tėvų teikiama tik nuo 16 metu, taip? Įtariu, kad man gali būti Anxiety Disorder ir Borderline Personality Disorder, net neįsivaizduoju kaip šios ligos verčiasi į lietuvių kalbą. Taip pat turbūt esu arti depresijos. O gal ir ne. Be specialisto pagalbos nesužinosiu. Ką man daryti? Ačiū.
Laba diena,

Jūsų laiškas pilnas skausmo, liūdesio ir nerimo, bet vilties suteikia Jūsų siekis padėti sau.
Lyginti save su kitais yra normalu, bet paauglystėje, kurią šiuo metu išgyvenate, tokie palyginimai būna labai skaudūs – šiuo metu Jūs savyje ir aplinkiniuose matote daugybę neigiamų dalykų ir nepastebite teigiamų. O juk turite stiprią valią ir žmogų, kuris nori Jums padėti. Jis paprašė Jūsų nesižaloti, ir Jus liovėtės tai daryti, nors kartais Jums būna laibai sunku atsispirti šiam įpročiui.
Mes ne visada galime patys sau padėti, labai svarbu mokėti paprašyti pagalbos ir priimti ją iš kitų žmonių. Neskubėkite nustatinėti sau diagnozių, gėriau pasitarkite su specialistu. Nemanau, kad tai reikėtų daryti slaptai nuo mamos, juk ji nelinki Jums blogo. Gal Jūs galėtumėte pradėti nuo specialistų, dirbančių Jūsų mokykloje (iš Jūsų amžiaus spėju, kad mokotės mokykloje)? Gal kartu su mama nueitumėte pas mokyklos psichologą? Tai tik mano idėjos apie tai, kur galėtumėte kreiptis pagalbos. Bet jeigu Jums nedrąsu kalbėtis su mama ar eiti pas mokyklos psichologą – apie tai galite pasikalbėti su psichologinės telefoninės tarnybos konsultantu – paskambinkite į „Jaunimo liniją“ (8 800 28888) arba į „Vilties liniją“ (8 800 60700). Skambučiai nemokami!

Sėkmės!

Psichologė-konsultantė2008©Violeta Gudaitė