Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

pjaustausi ir nezinau kodel, jei buna krize isipjaunu giliai, jei jos nebuna braizausi tol kol isdristu isipjauti giliau. nenoriu zudytis, bet manau, kad reikia, o jei ne, noriu visada sedeti baltam kambary kuriame nebutu nei vieno daikto, tik as ir sviesa, nenoriu nieko daryti, tik ilsetis ir raminti save. apsimesti kad man viskas gerai atsibodo. man 15, atrodo tiek mazai, bet bedos prasidejo jau labai senai, genai. esu gulejus kriziu skyriuje vaiku raidos centre, ten su manim snekejo tik apie tevus, visi mane kad pjaustausi del nesutarimo su tevais, tikrosios priezasties jie net nenorejo isgirsti, israse vaistu bet as juos gerti atsisakiau, nes galvojau kad man ju nereikia. tik kartais prisigerdavau po sesias ar septynias tabletes. zinojau, kad nuo to nemirsiu, norejau nusiramint, bet nesuveikdavo. pjaustytis nustojau tik todel kad maniau jog taip reikia, praejus keliems menesiams viskas prasidejo is naujo, tik iskarto noriu pazinti didesni skausma nei ligi siol. man patinka oda jausti tekanti krauja. nezinau kodel man taip yra, bet nenoriu gyventi, zinau kad reikia

Labas,


Skaitydama tavo laišką, jaučiau tavo dvasinį skausmą. Supratau, kad esi stiprus žmogus, iš visų jėgų stengiesi išgyventi sunkius momentus. Džiaugiuosi, kad tavo noras gyventi yra stipresnis už norą nusižudyti: gydeisi krizių centre, rašai mums, ieškai atsakymo į savo klausimą “kodėl taip yra”. Taip, kartais tau būna sunkesnis laiko tarpas, kai pavargsti apsimetinėti, nesinori nieko veikti, bendrauti. Tada bandai save sunaikinti – geri tabletes, pjaustaisi. Pripažinsiu, neramu dėl tavęs. Kiekvienas bandymas tokiu būdu numalšinti dvasinį skausmą yra pavojingas tavo gyvybei, sveikatai. Tiesiog, vieną dieną tu gali numirti, tavęs nebebus. Tavo “nenoriu žudytis” gali baigtis mirtimi. Suprantama, jog tada tikrai nieko nebepakeisi, nesužinosi kas tau yra, kaip galėtum sau padėti, tavo noras gyventi neapsimetinėjant, kad tau viskas gerai, liks visam laikui taip ir neišsipildęs.
Kaip ir tu, aš negaliu atsakyti į klausimą “kodėl?” Panašu, kad sieki psichologinį skausmą užmušti fiziniu skausmu. Iš tavo laiško supratau, kad kažkas tavo gyvenime įvyko. Su tuo, kas kažkada įvyko, tau darosi vis sunkiau ir sunkiau gyventi. Siekiant sau padėti, pirmiausia padėk specialistams ir žmonėms, kuriais pasitiki, artimiesiems suprasti tave. Su tavo pagalba specialistas galės išgirsti tikrasias priežastis. Psichoterapeutas ar psichiatras gali pagelbėti tau išsiaiškinti dėl ko prasidėjo bėdos ir kaip tau padėti. Tavo pastangos labai svarbios – išsipasakojimas, pasitikėjimas ir tikėjimas savimi, specialistais, gydymu. Linkiu tau nuo šiandien ne tik ieškoti pagalbos, bet ir priimti ją – atvirai, nuoširdžiai, kantriai. Stiprybės tau šiame kelyje. Tikiu, kad tau pavyks.

Psichologė konsultantė
2008©Violeta Gudaitė