Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

LABAS.RASAU JUMS NES NEBEZINAU NEBETURIU JEGU IR TIKIUOSI PAGALBOS IS JUSU.NENORIU PAS SAVO SEIMOS GYDYTOJA NES IR BIJAU IR GEDA NES KLINIKA PRIE PAT NAMU IR GYDYTOJA ZINO VISA SEIMA TACIAU JI NERA LABAI MALONI IR BEDA DAR IR TAI KAD ISRASO LABAI BRANGIUS VAISTUS-O AS NEGALIU SAU LEISTI JU PIRKT.TODEL KREIPIUOSI I JUS-PADEKIT!!!!!!!!!!! NEBEZINAU KAS SU MANIMI DAROSI-TIESIOG PASIDARE NEBEMIELAS GYVENIMAS.VISKAS ERZINA-NET MANO VAIKAI-PRADEJAU NEKREIPTI I JUOS DEMESIO.REKIU SAUKIU IKI ASARU SUSIERZINU.VISKAS TIESIOG NERVISKAI VEIKIA. GYVENAM SU MANO MOCIUTE JAI TUOJ 80METU.SIAUBINGAI VISUR KISASI.TIESIOG ATRODO KAD TYCIA VISKA MAN DARO.KAI TIK VYRAS PRO DURIS-JI PRADEDA TAI JIS TO NEPADARE TAI JIS TA BLOGAI PADARE,TAI JIS SUNI PER TRUMPAI VEDZIOJA NA IR T.T. AS JAI KIEK KART PASAKAU KAD TAI MUSU GYVENIMAS KAIP NORESIM TAIP DARYSIM. TACIAU JI VIS TIEK SAKO AS NORESIU IR REGULIUOSIU. PASKUI SEDI SUSIRAUKUS NESNEKA.NEVALGO NETGI. O AS PYKSTUOSI SU VYRU PRADEDU JAM BURBETI KAD JIS TAIP IR TAIP.SUSPYKSTAM IKI RIKSMU. SUSITUOKE ESAM JAU KELIU MINUCIU 10METU. KAI KUR ISVAZIUOJAM VISA SEIMA VISKAS GERAI TIK I NAMUS IR VEL PRAGARAS! JAU METAI LAIKO KAIP VYRAS PIRKO KOMPIUTERI.ISSIMOKETINAI.TIK VA BEDA-SEDI IR ZAIDZIA ZAIDIMUS! IKI 2-3VAL NAKTIES. VEL PROBLEMA PAMIRSO MUS. IR TAIP IR ANAIP BANDAU PASIKALBET-VISKAS BAIGIASI RIKSMAIS IR ASAROM.IR AISKU BOBULES BURBEJIMU KAD KOKS TAS KOMPIUTERIS PRAKEIKTAS IR T.T.BAISU NAMAI TAPO MUSIO LAUKU. SIAUBINGAI PAVARGAU NUO VISKO.GALIMYBES ISEIT ATSKIRAI GYVENTI NERA. NERA KAM MOCIUTES PRIZIURET.O IR AS NEGALIU JOS PALIKT NES UZAUGINO MANE. JAUCIU ATSAKOMYBE.BET MAN IR SEIMA MANO LABAI SVARBU. BET PASKUTINIU METU MAN JAU NET GYVENT NESINORI. VIS ATRODO GERIAU JAU NUMIRCIAU VIS BUTU KITIEM GERIAU.NAKTIM SAPNUOJU KOSMARUS. PRABUNDU IR MATAU KAIP KAZKAS MAN NULEIDZIA VIRVE! IR SIANDIEN ISEJAU IR GALVOJU EINU I UPE ISOKSIU AR KA... BET NEZINAU KAS SUTABDE KAZKO LABAI ISIGANDAU PRADEJO SIRDIS LABAI DREBETI IR PAREJAU NAMO. O ASAROS UPELIAIS TIK RIEDA. JAUCIUOSI TOKIA NELAIMINGA. KA MAN DARYT KAIP MAN GYVENTI? BUVAU LABAI STIPRI MOTERIS DAUG ISGYVENAU BET DABAR JAU NEZINAU.IR BAISU MAN KAD AS VIS APIE MIRTI GALVOJU.IR TOS MINTYS MANE VIS LABIAU VALDO. PRASAU PADEKIT TIESIOG MALDAUJU!!!!
Labas,
Šiuo metu išgyvenate tikrai nelengvus jausmus. Liūdna, pikta ir skaudu, kai trūksta artimiausio žmogaus-vyro dėmesio, sunku, kai jaučiate spaudimą iš močiutės, kurią stengiatės kaip išmanydama globoti, skiriate savo laiką, dėmesį, jėgas. Atrodo, jog jums tenka nemaža dalis ir buitinių rūpesčių. Jaučiatės nesuprasta, vieniša, nemylima. Apniko bejėgiškumas ir beviltiškumo jausmas, laikas nuo laiko pagalvojate apie savižudybę. Tokia savijauta ir mintys jums dar labiau trukdo ieškoti išeities. Rašote, kad jums svarbi šeima, vaikai, norite pasirūpinti ir močiute. Šie jūsų poreikiai – gyventi, globoti, mylėti, būti mylimai yra nesuderinami su mirtimi, tiksliau su savižudybe. Mes abi suprantame, kad savižudybė ne išeitis. Kažkada esate įveikusi gyvenime sunkumus ir tikiu, kad tebeesate stipri moteris.
Kaip supratau, su vyru esate artimi. Kartais užtenka pakeisti aplinką ir judviejų ryšys, artumas atgyja. Tiesa ir tai, kad naujas vyro pomėgis žaisti kompiuteriu judu atitolino vienas nuo kito. Panašu, kad kiekvienas iš jūsų savaip užsidarėte savyje. Kiekvienas su savo jausmais ir mintimis, kurių nemoka ar sau neleidžia jų išsakyti. Ne išrėkti, o išsakyti,- nuoširdžiai, dėmesingai, gernoriškai nusiteikus. Kaip tik gali pasikalbėti dešimt metų kartu išgyvenę žmonės, įveikę išbandymus, turintys bendrų svajonių. Gal dėl išsikalbėjimo trūkumo, dėl galimybės tartis, ieškoti išeities su artimu žmogumi jums atsirado jausmas, kad visi tapo abejingi? Be abejo, labai svarbu kalbėtis be pykčio, pagautam įkarščio, ne nusivylimo momentu, kai užvaldo noras išrėkti tik priekaištus vienas kitam. Gali būti nelengva tai padaryti. Galbūt pokalbis padėtų ir artimiausiems žmonėms sužinoti kaip jūs jaučiatės, jie galės pasidalinti ką jie išgyvena. Šiuo metu, kaip pasakojate laiške, namai tampa mūšio lauku. Tame mūšio lauke gyvena visa šeima – jūs, vyras, vaikai, močiutė. Tik kiekvienas skirtingai ginasi, reaguoja ar užsidaro savyje. Visus sieja nesaugumo jausmas. Noriu tikėti, kad jei labiau suprasite vienas kitą, atsiras ir jums daugiau palaikymo, supratimo, atjautos, kartu rasite galimybes kaip susigražinti darną šeimoje. Tai gali būti stebėtinai paprasti, bet visiems jums svarbūs dalykai – susitarti dėl fiksuoto laiko naudotis kompiuteriu, dėl laiko pabūti tik dviese su vyru, susitarti kiek ir kokiuose šeimos reikaluose leisite ar neleisite dalyvauti močiutei, gal rasite galimybių kurį laiką močiutei pasisvečiuoti pas gimines, gal ir jai aplinkos pakeitimas bus naudingas, kaip būtų galima jums palengvinti buities rūpesčius, kuo čia gali padėti namiškiai, svarbiausia - atrasti kas jums padėtų sustiprėti, atgauti jėgas šioje situacijoje.
Paskambinkite į Vilties liniją (nemokamas telefonas 8-800-60700). Tai dar viena galimybė padėti sau, išsikalbėti ir ieškoti išeities su žmogumi, kuris jus atjaus ir palaikys sunkiu momentu. Ypač svarbu pasikalbėti, kai kyla mintys apie savižudybę. Esate verta pagalbos, kad išgyventi šį laikotarpį, tad neverta drovėtis, paskambinkite kai tik jums norėsis. Stiprybės jums.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė