Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

Esu 8-ame menesyje nėščia. Prieš tris savaites paliko vyras. Kol kas jis gyvena pas mamą, bet kažkada žada išeiti gyventi pas kitą moterį. Man 22 metai, o vyrui - 24 metai. Dabar siaubingai kenčiu, neapleidžia mintys apie vyrą, kaip jis būna su kita, kaip viska, kas buvo skirta man, dabar jis skiria jai. Turejau daug problemų paauglystėje, mano mama nusižude, kai man buvo 8 mėn. Aš visą laiką galvoju, kad mano gyvenimas irgi turi baigtis taip pat. Ir vyras todėl paliko, kad nebegali daugiau pakęsti mano grąsinimų nusižudyti ir mano kaprizų. Aš bijau taip padaryti, bet vis tiek grasinu ir gąsdinu vyrą. Suprantu, kad turiu problemą, kurią reikia spręsti. Kaip manote, ar čia man padės psichologas, ar gal jau reikia ir psichiatro pagalbos? Noriu pasikeisti ir išsigydyti.
Labas,
Savo laiške rašote ir dalinaties tuo, ką išgyvenate dėl išsiskyrimo su vyru. Išsiskirti su artimu žmogumi - sunkus išbandymas. Iš Jūsų laiško jaučiu, kad paskutines tris savaites gyvenate mintimis kaip susigrąžinti vyrą, galvojate kas trukdė judviejų santykiams, sunku susigaudyti savo jausmuose ir sprendimuose. Būtų gerai, jei savo mintimis pasidalintumėte su “Vilties linijos” konsultantu, gal tada bus aiškiau, ką toliau daryti. Tam, kad galėtume padėti, labai norisi geriau suprasti Jus ir Jūsų situaciją. Tai galėtume padaryti, jei paskambintumėte į “Vilties liniją”. Labai svarbu, kad turėtumėte žmogų, su kuriuo galėtumėte pasikalbėti apie tai, ką išgyvenate ir ypač apie mintis, susijusias su savižudybe. Mirtis nėra išeitis. Jūs turite svarbią ir nuostabią priežastį gyventi, juk po mėnesio į šį pasaulį ateis Jūsų vaikutis, kuriam labai reikia Jūsų. Tačiau dabar labai svarbu, kad visų pirma pasirūpintumėte savimi. Būtų labai gerai, kad kreiptumėtės į psichologą. Džiaugiuosi Jūsų stiprybe ieškant pagalbos ir išeities, Jūsų noru giliau save pažinti.
“Vilties linija” 8-80060700, 10-06 val. kasdien, pokalbiai nemokami iš fiksuotojo ryšio ir iš Omnitel, Bitės mobilaus ryšio telefonų.
Psichologė - konsultantė2008©Violeta Gudaitė