Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Psichologinės krizės

esu priversta sauktis pagalbos. Pries metus, labai staiga mire mano tevelis nuo vezio. Sureagavau siaubingai: susirgau baisia depresija su panikos atakomis, negaliu issivaduoti nuo mirties, vezio ir kitu ligu baimes. Prasidejo sirdies permusimai, kilo spaudimas, sukosi galva iki nualpimo, bijojau iseiti i viesuma, nes rodesi tuoj nualpsiu, bijojau namie likti viena, nes buvau isitikinusi, kad mirsiu. Isvaiksciojau kokius tik imanoma vidaus ligu gydytojus, dariausi tyrimus del ivairiausiu vezio formu, internete ieskojau bet kokios informacijos apie vezi ir simptomus prisitaikydavau sau. Kreipiausi pagalbos daug kur: vaiksciojau pas psixologa, geriau vaistus xanax ( tebegeriu juos iki siol). Lyg ir aprimau, nemeciau mokslu, sekmingai issilaikiau sesijas, auginu 3 vaikus, man 35 metai. Pries savaite mama pasake, kad jai itaria vezi, uz dvieju dienu ateis atsakymai is Vilniaus. Ir....dabar jau tikrai zinau, kad neistversiu. Nieko daugiau nedarau, tik skambinu mamai, meldziuosi uz ja, mastau apie ateiti... Rankos dreba, sirdi permusa, prigulusi, pasoku is siaubo, visos mintys tik apie mirti...Vel, rodos, skauda visi organai, pati sau vel diagnozuoju vezi, ir kraupstu is siaubo, pagalvojusi, kad mano vaikai liks naslaiciai. Juk senelis mire, mociutei- vezys, o ir as... Dar labai bijau isproteti. Jauciu, kad tai vyksta. Zinote, labai pavargau....Ar galite padeti?:( Man labai sunku. Neturiu kam pasiguosti. Pati turiu palaikyti mama, vyras mano yra kitos naturos, jis apskritai nesupranta kaip as galiu taip reaguoti, net pyksta, kad as geriu vaistus ( atseit save tik nuodiju, ta prasme, turciau pati, be vaistu pagalbos, ramintis). Ar galite man padeti?
Tikrai skaudžius išgyvenimus Jums teko patirti prieš metus. Dar ir šiandien nelengva susitaikyti su tėvelio mirtimi. Reikia nemažai laiko, kad atlėgtų sielvartas, praeitų vidinis skausmas. Jūs šį sunkų etapą išgyvenote, išlikote stipri – tęsėte studijas, rūpinotės trimis vaikais. Panašu, kad ši skaudi netektis, išgyvenimai atsinaujino sužinojus apie įtariamą mamos ligą. Ši žinia pažadino prisiminimus apie tėvelio netekį. Suprantu Jūsų susirūpinimą laukiant tyrimų atsakymo, nerimaujat dėl mamos, jaučiate nuovargį, sustiprėjo mirties baimė. Tačiau, kad ir kaip sunku bebūtų, nepasiduokit bejėgiškumo jausmui, neskubinkit savęs, ieškodama atsakymų į visus kylančius klausimus.
Jei galit – pasidalinkite užplūdusiais jausmais su kitais, kuriems galite tai patikėti. Pirmiausiai pasirūpinkite savimi kaip tik galite, tik tada atrasite jėgų padėti kitiems.
Rašote, kad anksčiau gėrėte vaistus. Apsilankykite pas savo gydytoją, pasitarkite dėl vaistų, gydymo tęsimo ar vaistų pakeitimo. Kai jaučiat, kad sunku ištverti, paskambinkite į Vilties liniją 8-800 60700 (pokalbiai nemokami iš telekomo, Omnitel ir Bitės tinklų, 10.00-06.00 val. kasdien), nes ten galėsite pasikalbėti su konsultantu, tiesiog su žmogumi, kuris Jus išklausys, pabus kartu, galėsite pasidalinti su juo savo sunkumais ir kylančiais jausmais. Nepasiduokit gyvenimo sunkumams, jie kada nors baigiasi ir prasideda kitas etapas.
Stiprybės Jums.
Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė