Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Kitos problemos

labas,ka daryt kad mano dukra 8 metu pradejo kakoti i kelnes labai nedaug tiesiog itepa ji pati nejaucia.kuo gyditi ,musu gyditoja sako kad tai nerviniu pagrindu kaip vaikui padeti ,jai geda,pergyvena.
Enkoprezė – tuštinimasis į kelnaites – pasireiškia apytiksliai 2% 7-9 m. vaikų. Priežastis gali būti somatinės gaubtinės žarnos padidėjimas, lėtiniai vidurių užkietėjimai (juos nustato ir gydo gastroenterologas ir psichologinės (įvertina ir gydymą parenka vaikų psichiatras, psichologas).
Jei anksčiau to nebuvo, greičiausiai, enkoprezė Jūsų dukrai atsirado dėl reakcijos į aplinkos pokyčius. Ar buvo (nėra) jai itin reikšminga situacija, ar daug įvykių keliančių įtampą, galima aptarti, kai kreipsitės asmeniškai. Jei dukra „tepa kelnaites“ ilgiau kaip mėnesį, verta apsilankyti pas specialistus.
Su dukra elkitės įprastai, paaiškinkite, kad taip būna ir kitiems vaikams ir viskas susitvarkys. Žinokite, kad bausmės, barimas – ne padeda, o atvirkščiai, emocinė įtampa gali dar labiau ją sustiprinti. Įvertinkite ir paskatinkite sėkmingas dukters pastangas, padrąsinkite dėl naudojimosi tualetu. Leiskite įsitraukti jai pačiai į problemos sprendimą (drabužių keitimąsi).

Vaikų ir paauglių psichologė
2008©Violeta Gudaitė