Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Kitos problemos

aš noriu padėti draugei,trumpa jos istorija:beveik prieš 20 m po gimdymo ji susirgo siunkios formos depresija(diagnozės tiksliai nežinau)iš pradžių rečiau dabar vis dažniau(metuose 1 kartą) jei pablogėja,kaip vyras sako"pradeda šnekėti su angel", tai tesiasi apie mėnesi.Ji lanko dieninį skyriu kažkioje ligoninėje. Po tokių priepolių ji labai blogai jaučiasi ;jaučia gėdos jausmą,baimės,bijo pasilikti viena.Ji vartoja "Lexsotanilį" 0,5 tablet. ryte,0,5 -per pitus, 1- vakare.Ji pastoviai vaikšto apsvaigusi,vis miega,namie nenudirba jokių darbų. Už tai vyras labia pyksta,priekaištauja, vsaip ją įžeidinėja ,vadina"suvytusia daržove" ir verčia nebevartoti tų vastų nebesilankyti tame dininiame skyriuje.ji pasimetusi ir labai vieniša ,po mamos mirties,kuri ja rūpinosi,nes vyras ir dukra jau pavargo nuo jos ligos ir mano ,kad ji paprsčiausia tingi ką nors daryti ir geria tuos vaistus ir miega. Ar galima jai kaip nors padėti?Ar gali ji mažinti ar visai nutraukti vaistų vartojimą.Vyras nepatenkintas jos gydančios gyditojos darbu,okitos nepadeda susirasti.Gal jūs ką galite parekomenduoti,būčiau labai dėkinga. man labai gaila draugės ji jaučiasi visiškai sužlugdyta,ir nereikalinga.Ačiū.J.J.
Laba diena

Suprantu, kad Jūs norite padėti draugei, bet iš kitos pusės, nežinote, kaip tai padaryti. Klausiate, kuo Jūs galite padėti draugei? Manau, kad jau padedate, tuo, kad esate greta. Normalu, kad matant kaip kenčia draugė, kyla bejėgiškumo jausmas ir tuo pačiu – didelis noras padėti. Taip pat labai svarbu ir Jūsų jausmai šioje situacijoje, jūsų pagalbos ribos. Minėjote, kad draugė lankosi pas gydytoją, kuri ir skiria vaistus, taigi tik gydytoja gali ir keisti vaistų dozes, juos nutraukti, ar paskirti kitus.
Minėjote, jog draugė jaučiasi sužlugdyta, nereikalinga. Savo jausmais ji visada gali pasidalinti paskambinus psichologinės pagalbos telefonu „Vilties linija“ (8 800 60700, dirba visą parą). Čia paskambinti galite ir Jūs, nes esate sunerimus dėl draugės situacijos, pergyvenate. Pasikalbėjus gal būt rastumėte daugiau išeičių šioje situacijoje.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė