Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Mokymosi problemos

laba diena, esu puolusi i nevilty.man 15 metu,esu 9 klases mokine.mano bendraamziai kvailioja, juokauja,jie tokie nerupestingi,dziaugiasi gyvenimu,o manes(gal todel,jog esu ne pagal metus subrendusi)neapleidzia mintys apie 10klases egzaminus,kuriu as paniskai bijau.Kai mano draugai grize po pamoku lekia i krepsinio aikstele ar siaip prasiblaskyti as tunau namie ir verkiu isikniaubusi i pagalve.Bet keisciausia ,kad kad budama pakankamai gabi ,nesugebu prisivesti mokytis,esu tinginiuke ir nieko sau negaliu padaryti,o dar is pamoku karts nuo karto pabegu.Dmiuosi psichologila,socialine veikla,ateityje noreciau studijuoti butent sius dalykus,bet nesimokydama tikrai nieko nepasieksiu.As viska puikiai suprantu,bet negaliu perlipti per save.ka man daryti.gal galite patarti?is anksto dekoju.
Sveika,
Supratau, kad labai stipriai nerimauji dėl tavęs laukiančių egzaminų, rašai, kad puolei į neviltį. Iki egzaminų lieka daugiau nei metai laiko, bet šis laukimas kankina tave ir gadina tavo gyvenimą dabar. Žinai, kad esi gabi, bet kažkokios priežastys trukdo tau realizuoti savo gabumus ir siekti užsibrėžtų tikslų.
Džiugu, kad neleidai sau paskęsti neviltyje ir ryžaisi ieškoti pagalbos. Manau, kad pokalbis su psichologu padėtų tau suprasti dabartinės būsenos priežastis ir rasti būdų, kaip šią būseną pakeisti.
Tikriausiai mokykloje, kurioje mokaisi, yra psichologas, ir tu galėtumei į jį kreiptis. Taip pat mieste, kuriame gyveni, turėtų būti Psichikos sveikatos centras, kuriame dirba vaikų ir paauglių psichologai. Jei tau būtų nedrąsu kreiptis į psichologą – pabandyk pradžioje paskambinti į Jaunimo liniją (8 800 28888, pokalbiai nemokami). Jaunimo linijos konsultantai taip pat galėtų suteikti tau daugiau informacijos apie galimybes ieškoti pagalbos sau. Be abejo, ten dirbantys konsultantai pasiruošę išklausyti tave, čia galėsi plačiau papasakoti kas tave slegia, kartu ieškosite išeities. Pasidomėk kaip galėtum valdyti stresą www.nesiparink.lt, susikurk savo programą. Susirašynėjimo pagalba čia galėsi išsiaiškinti ir tuos klausimus, kurie susiję su egzaminais. Taigi, galimybių padėti sau yra daug, svarbiausia tavo pačios noras ir pastangos. Priešingu atveju, taip ir bėgs vis stiprėjančio nerimo dienos, o tu vis dažniau leisi laiką įsikniaubusi į pagalvę. Nuo šiandien daryk viską, ką gali, kad taip nenutiktų.

Pirmyn ir sėkmės!

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė