Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Mokymosi problemos

Dukra pradejo mokytis pirmoje klaseje. Niekada nebuvo drasi, labai jautriai i viska reaguoja, o dabar ypac savyje uzsidare. Sunku ka nors isklausti. Pergyveno kai viena mergaite liepe visai klasei su ja nedraugti. Dabar kai reikia skaityti pries visa klase ir suklydus- vaikai juokiasi, ji isvis skaito tyliai arba nieko neskaito.
Adaptuotis naujoje veikloje ir aplinkoje nėra lengva ne tik vaikui, bet ir suaugusiam. Sunkesnės adaptacijos priežastys gali būti įvairios, sietinos su šeima, vaiko charakterio ypatybėmis, mokykline specifika. Problemos silpninimo būdai gali būti įvairūs ir geriausiai aprariami asmeniškai. Bendresne prasme šioje situacijoje galima patarti:
- nekaltinti vaiko dėl sunkumų. Nesėkmių išvengti vaikams nepavyksta. Paieškoti kartu su vaiku, gal sunkiau sekasi ir kitam klasės draugui, ogal ir tėvui ar mamai;
- tinkamai prakalbinti vaiką , pvz., "šiandien graži diena, bet atrodai liūdna" , "man šiandien darbe ne viskas sekėsi, o tau kaip?" ir pan. Išklausyti ir nepamokslauti.
- aptarti su mokytoja mergairės palaikymo, skatinimo momentus;
- namie "repetuoti" auditorinį skaitymąir kitas numatomas situacijas;
- įtraukti vaiką į popamokinę veiklą su fiziniu aktyvumu (būrelis), kur jautųsi laisvai ir sėkmingai;
- mergaitę stiprintų ir sėkmingų situacijų aptarimas, ilgiau apsistojus prie to, pagyrimas už patį procesą, dalyvavimą, o ne už rezultatą, pasiekimus.
Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė