Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Mokymosi problemos

labas rytas, turiu problemų su trečioku sūnum.Darželyje jis domėjosi darbeliais,daile,padėdavo auklei ir šeimininkelei ir dabar jis jas kartais pats aplanko.. Pirmais mokslo metais aš bandžiau gražiuoju su juo tartis dėl pamokų ruošimo,o dabar jis priešinasi,atsikalbinėja,isterikuoja...Man labai gaila jo,bet baisu del jo ateities.Kas bus, kai dėstomų dalykų padaugės? Kalbejau su mokytoja,ji sako,kad neturiu dvasinio rysio su vaiku,nors pati visai nesenai buvo pakelusi ranka(atsiprase manes,bet ne sunaus)Galvojau perkelti i kita klase,bet sie paskutiniai metai pas sita mokytoja,pagalvojau,kad neverta.Sunus lankesi pas mokyklos psichologe,jos zodziais tariant,viskas tvarkoj su juo. Turiu ir vyresni sunu,16-kos metu,su juo jokiu bedu. Nesuprantu kas vyksta,nezinau kaip padeti mazajam.Kenciam visa seima, o labiausiai as ir Karolis.. Suprantu,kad mazai skiriu jam laiko(darbas,buitis)gal tikrai mokytoja teisi,neturiu dvasinio rysio, galvoj kirba mintis,kreiptis pas uzkalbetojas.....
Jus, kaip ir daugumą moterų, turinčių vaikų, neramina, ar esate "gera mama", vargina trečioko mokymosi sunkumai, problematiški santykiai su mokytoja. Dėl ryšio tarp Jūsų ir sūnaus linkiu daugiau pasikliauti savo jausmais, o ne aplinkinių vertinimais. Jei vaikas buvo laukiamas, jo auginomo rūpesčiai neturėtų nustelbti džiaugsmo, šilumos, artumo, kuriuos patiriate būdami kartu. Vaikas būtinai tai jaučia.
Mokymosi sėkmę apsprendžia vaiko sugebėjimai, mokymosi motyvacija(noras mokytis, mokslo svarbos pripažinimas), mokymosi įgūdžiai (sugebėjimas planuoti laiką ir veiksmus). Dalis sugebėjimų yra įgimti, dalis įgyjami lavinimo procese. Mokymosi įgūdžius ir motyvaciją formuoja šeima ir mokykla.Psichologai gali įvertinti Jūsų vaiko sugebėjimus, padėti numatyti mokymosi įgūdžius įtvirtinančias priemones.
Pradinėse klasėse formuojasi vaiko santykis su mokykla, mokymusi, ir mokytojo vaidmuo tikrai svarbusJei mokytojos elgesys nėra atsitiktinė klaida, gal ir verta keisti aplinką, jei suradote geresnę.
Savo darbe aš ir mano kolegos dažnai konsultuojame šeimas Jūsų minėtais klausimais.
Vaikų psichologė2008©Violeta Gudaitė