Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Depresija

laba diena, mano merginai pries pora metu buvo diagnozuota vidutine-sunki depresija. gydesi pas psichoterapeuta, beveik du metus gere antidperesantus - remerona. dabar viskas lyg ir gerai, kartais greiciau pavargsta, skauda galva ir pan., bet kaip ir visiems. norejau paklausti, kiek tai gali buti paveldima; ar depresija, nevartojant vaistu gali atsinaujinti; koks gali buti salutinis ir gal net ilgalaikis remerono poveikis? labai dekoju uz sugaista laika.
Laba diena,

atsakome į Jūsų klausimus.
1. Kaip ir kiti psichikos sutrikimai, depresija gali būti paveldima, tačiau tas nereiškia, kad turi būti paveldeta. Įvairių mokslinių tyrimų duomenimis vienpolinė depresija paveldyma pakankamai retai ir gali siekti nedaugiau 10%, t.y. gali susirgti tik kas 10 palikuonis.
2. Kartais depresija, nevartojant vaistus, gali atsinaujinti. Jei Jūsų draugė gerai jaučiasi, bet vis dar vartoja antidepresantus, dėl tolimesnio gydymo ir/arba gydymo nutraukimo reikia pasitarti su gydančių gydytojų.
3. Iš dažniausiai pasitaikančių nepageidaujamų reakcijų galima paminėti padidintą apetitą, auganti kūno svorį, mieguistumą, slopinimą, galvos svaigimą. Norečiau pabriežti, kad šios reakcijos gal būti, bet ne būtinai pasireiškia vartojantiems šį preparatą. ILgalaikio šalutinio remerono poveikio neaprašyta.

Pagarbiai

Gydytojas psichiatras2008©Violeta Gudaitė