Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

laba diena, esu 35metu turiu seima dukra 9metu su vyru retkarciais pasipykstame. dazniausia del finansu.neturime nuosavo busto nomuojame. tokiu metu budama as esu nescia 4menesiu. gal butu viskas gerai,bet vyras susirupino ar mes neper seni tam. ir taip pat as pradejau pergyventi.nemiegu naktimis, nebezinau kas manes laukia. pradejau bijoti gyventi.lenda mintys pacios blogiausios. mes suprantame, kad jau per velu galvoti. kaip sia depresija mums iveikti ir kokiems netiketumams pasiruosti? dekui isanksto.
Sveiki,

Tikriausiai jaučiatės labai sutrikusi ir pasimetusi, nes Jūsų laiške daug prieštaringų jausmų. Atrodo, kad iki tol, kol vyras nesuabejojo, ar ne per seni esate susilaukti vaikelio, Jūs nebuvote taip susikrimtusi. Galbūt net džiaugėtės savo nėštumu?
Manau, kad biologiškai nesate per sena susilaukti kūdikio (Jūsų organizmas dar pilnas jėgų ir pasiruošęs išnešioti kūdikį – juk kitaip nebūtumėt pastojusi), Jus labiau veikia iš šalies primestos nuostatos apie tai, kokiame amžiuje reikia susilaukti vaikų, o kada juos gimdyti yra jau per vėlu. Šiuo metu Jūs esate brandi moteris, turinti gyvenimo patirties, auginanti dukrą – kaip visa tai gali pakenkti Jūsų antram vaikui?
Natūralu, kad esate susirūpinusi ir sunerimusi dėl ateities, nes kūdikio gimimas visada pakeičia įprastą, nusistovėjusį gyvenimą... Todėl visiems šeimos nariams tenka prisitaikyti prie įvairiausių pokyčių: naujų pareigų ir rūpesčių, papildomų išlaidų, pasikeitusio gyvenimo ritmo, nuovargio, apriboto laisvalaikio ir t.t. Juk prisimenate, kaip buvo su pirma dukra...
Tačiau, skaitant Jūsų laišką, visgi nelabai aišku, kas konkrečiai Jus gąsdina šioje situacijoje (ar amžius, ar finansinė šeimos padėtis, ar dar kas nors...), kokios mintys kamuoja, dėl kokių netikėtumų nerimaujate... Nežinau, kiek apie savo baimes kalbatės su vyru. Svarbu su kuo nors pasidalinti savo mintimis ir jausmais, kad pasijustumėte geriau. Jeigu neturite artimo žmogaus, kuris galėtų Jus išklausyti, visada galite paskambinti į ,,Vilties liniją“ (8 800 60700, dirba kasdien, visą parą, pokalbiai nemokami), kur su patyrusia konsultante galėsite pasikalbėti apie savo rūpesčius. Gal tada gyvenimas nebeatrodys toks beviltiškas, o ateitis tiek gąsdinanti.

Tvirtybės Jums.

Konsultantė2008©Violeta Gudaitė