Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Laba diena, Labai prašau profesionalų patarimo. Seniai kamuoja didžiulis nerimas ir nežinomybė, kaip pasielgti tinkamiausiai, koks kelias geriausias. Atvykau iš rajono centro į didmiestį, nors gavau neblogą darbą, bet palikti du vaikelius buvo be galo sunku (jiems 3 ir 8 metai). Tiesa, iš pradžių liko jie su tėčiu, - jis tuo metu niekur nedirbo, o šalia mūsų buto gyvena mano tėvai, - taigi, žmonės artimi, bet žinau, kad vaikams bus labai sunku ir nelengviau man. Kiekvieną mielą savaitgalį važinėjau namo po darbo pas savo vaikus. o kai reikėdavo sekmadienio vakare išvykti atgal - negalėdavau susivaldyti kaip širdį draskė - stengiausi valdytis ir neverkti, bet ne visada pavykdavo, o vaikai apsikabinę ašarodami prašydavo:"mamyte, nevažiuok". kaskart vis tekdavo aiškinti, jog turiu važiuoti į darbą, jog greit vėl pasimatysime ir pan. štai jau visi juodi, ašarom nulaistyti metai praėjo. Mano dukrytė baigė pirmą klasę. Tame mieste jau ir mano vyras 3 mėnesiai kaip įsidarbino ir dabar abu nuomojame butą. Nežinau, ką daryti, aš galvoju analogiško darbo ieškoti tame savo rajono centre ir net gal rudenį, jau mane žadėjo informuoti, kad jis bus. Ten ir butą galima geresnį greičiau nusipirkti ir paskolos tokios didelės nereikės imti, o čia butą nusipirkti labai sunku pagal mūsų pajamas. taigi, o mano vyras teigia, jog niekur iš didmiesčio neketina keltis. Nežinau, pačiai labai sunku priimti sprendimą, reikia profesionalaus patarimo. Ar man atsivežti į tą miestą vaikus ir bandyti čia kurtis, ar palikti dar vaiką eiti į antrą klasę toj pačioj mokykloj? Su vyru santykiai, tiesą sakant, jau ganėtinai atšalę. Aš juo kritiniu atveju nelabai pasitikiu. Paėmus paskolą, jis gali nusispjauti ir palikti mane vieną su savo problemom. O kas liečia tėvus, - jie visada padėjo ir padės. Nežinau, jau pavrgau nuo minčių, ką daryti. Vaikų santykiai su tėvu nėra labai artimi, jis aplamai negali pakęsti verkiančių mažylių, kai vaikai rodo kaprizus ar verkšlena - tuomet reikia vaikus saugoti nuo jo, nuo jo gasdinimų, grasinimų, nes jis gali nesusivaldęs ir kažką skaudaus padaryti. Su vyresne mergaite jau santykiai šiek tiek geresni, bet su mažuoju jie blogi, vaikas jo bijo. Kartais jam prašviesėja mintys ir retkarčiais ir žaidžia su jais, bet tai labai retai. dažniausiai jis būna užsidaręs duris nuo visų ir skaito, skaito, ar TV žiūri. Jis beveik visiškai negeria, bet labai "sunkus" žmogus. Taigi, ar vaikams svarbiau būti su abiem tėvais ir kaip vaikui atsiliepia vystymuisi mokyklų keitimas? kaip pasielgti ir netraumuoti vaikų. Vaikai nori būti su manim. Su neprognozuojamu vyru irgi nesaugu. Ten įvairiais momentais padėdavo tėvai, o dabar nebebus kur ieškot pagalbos, jei jam kas užeis. Labai sunku pasirinkti geriausią variantą, prašau padėkit apsispręsti, tuo labiau, kad mokslo metai irgi čia pat. Ačiū
Sveiki,

Skaitydama Jūsų laišką, bandau įsivaizduoti, kaip gyvenote tuos metus, kai pradėjote dirbti kitame mieste… Akivaizdu, kaip skaudu ir neramu būdavo palikti vaikus vyro, kuriuo nepasitikite, globai ištisoms savaitėms… Tikriausiai, būdama išvažiavusi nuolat galvodavote, kaip sekasi Jūsų mažyliams…
Natūralu, kad norisi kaip nors stabilizuoti situaciją, kad ir vaikai gerai jaustųsi, ir finansiškai būtumėte saugi. Jūsų žodžiuose jaučiasi susirūpinimas ne tik dėl to, kur ir kaip geriau gyventi Jūsų vaikams, bet ir nerimas dėl kintančių santykių su vyru, abejonės, kiek juo galima pasitikėti priimant svarbius sprendimus… Pasakojate apie savo vyro šiurkštumą, atsiribojimą nuo šeimos kasdienybės, apie tai, kaip jaučiasi vaikai šalia jo… O kaip jaučiatės Jūs pati, gyvendama tokioje atmosferoje?..
Nelabai supratau, kur dabar Jūsų vaikai gyvena, kai ir vyras dirba tame pačiame mieste, kaip ir Jūs. Kas juos prižiūrės rudenį, jei liks ten, kur mergaitė lankė pirmą klasę? Suprantama, kad jie nori būti su mama, nesvarbu kur.
Klausiate, kaip mokyklos keitimas gali paveikti vaiko vystymąsi, ar vaikams reikia abiejų tėvų. Mokyklos keitimas dažniausiai sukelia vaikams tam tikrą stresą, reikia laiko prisitaikyti prie naujų aplinkybių, pasikeitusios mokytojos, bendraklasių. Jūsų situacijoje taip pat pasikeistų ir gyvenamoji vieta, miestas. Tačiau gyvenimas pilnas pokyčių. Viską pakelti lengviau, jei šalia yra artimi žmonės, kuriais galima pasitikėti, su kuriais vaikas jaučiasi saugus.
Aišku, kad vaikų gyvenime svarbūs yra abu tėvai. Tačiau dar svarbiau – šilta ir saugi emocinė atmosfera namuose. Kai šeimoje tvyro įtampa, vaikai nuolat patiria emocinį stresą, kuris gali neigiamai paveikti jų sveikatą.
Manau, kad pagrindinis klausimas tikriausiai yra apie tai, ko Jūs pati norite, kokio gyvenimo trokštate sau ir savo vaikams? Kai atsakysite į šį klausimą, neabejotinai rasite būdus, kaip to pasiekti. Skaitant jūsų mintis, susidaro įspūdis, kad širdies gilumoje jaučiate, koks sprendimas Jums ir Jūsų vaikams būtų geriausias…
Jeigu pernelyg sunku pačiai nuspręsti, kaip gyventi toliau, galite bet kada paskambinti į ,,Vilties liniją” (8 800 60700, dirba kasdien visą parą), kur Jus išklausys patyrusi konsultantė.
Ištvermės ir stiprybės Jums.

Konsultantė2008©Violeta Gudaitė