Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

sveiki,labai prasau padekit!AUGINU 2vaikus mergaitei 6men.o berniukui 3metai,gyvename anglijoj turiu sunkumu su pati savim nes negaliu susitvardyti nuo rekimo ant savo sunaus ,as geriu po gimdyvines depresijos vaistus taciau vistiek uzeina pykcio priepoliai zinau tai kvaila bet dazniausiai issilieju ant 3metuku sunaus ,nezinau kodel bet mane labai nervuoja kad jis vaiksto man is paskos nepalieka nei minutei ramybei manes,beto jai ka pasakau jis visada nori priesingai(JEI BUNAM NAMIE TAI JIS LAKSTO NENUSEDI VIETOJ O JEI ISEINAM I PARKA JIS VERKIA KAD NORI ATSISESTI IT T.T) Buvome pas daktarus ir as ir ji vedziau, taciau jie nieko nerado,beto sunus taip elgesi tik su manim.taipat kai uzeina pykcio priepoliai savyje matau savo motina kuri elgdavosi su manim taip kaip as elgiosi su savo sunum ir man tai labai nepatinka,tik as nezinau kaip tai sutramdyti...zinau kad taip elgdamasi as traumuoju savo sunu ir mane tai grauzia sazine taciau nezinaU KAS GALETU PADETI.BUSIU LABAI DEKINGA JAIKA PASIULISITE,ACIU
Laba diena,
pasakojote apie pykčio priepuolius, nuo kurių kenčiate ir pati, ir Jūsų trimetis sūnus. Manau, kad ir Jūsų dukrai pykčiai ne į naudą... Paminėjote daugybę sunkių jausmų – pyktį, erzulį, nerimą dėl savęs, sūnaus elgesio, sąžinės graužatį... Tikriausiai, prie jų visų prisideda ir jausmas, kad esate su visu tuo viena – nieko neparašėte apie tai, ar kas nors Jums padeda auginti vaikus, ar turite palaikymą artimiausioje aplinkoje.
Natūralu, kad augindama du vaikus pavargstate, ir tai prisideda prie vidinės įtampos. Gali būti, kad skambės nelogiškai, bet pabandykite atrasti laiko sau, poilsiui. Gal tuomet bus ne taip sunku susikalbėti su sūnumi, priimti jį tokį, koks jis yra.
Kaip sutramdyti kylantį pyktį? Yra daugybė būdų, tik reikia rasti tuos, kurie bus efektyvus būtent Jums pačiai ir nekenks aplinkiniams. Kai jaučiate, kad pyktis kyla, pabandykite pasitraukti, skaičiuoti mintyse, giliai kvėpuoti, kitaip išsilieti – ne ant sūnaus, bet ant daiktų, užsiimti fizine veikla...
Rašote, jog gyvenate Anglijoje. Pabandykite susirasti šioje šalyje veikiančią telefoninę psichologinės pagalbos liniją, kur galėsite aptarti kylančius jausmus, paieškoti išeičių (daugiau informacijos http://www.samaritans.org.uk/).
Jei turite galimybę – kreipkitės į psichologą akivaizdžiai. Jūsų pyktis turi kažkokias priežastis. Pati minėjote, kad savo elgesyje matote motinos elgesį su Jumis vaikystėje. Manau, psichologas galėtų padėti suprasti, kodėl elgiatės būtent taip. O kai žinome priežastį, ją galima pašalinti.
Stiprybės Jums.

Konsultantė2008©Violeta Gudaitė