Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Laba diena. Noriu paprašyti Jūsų patarimo. Mano tikras tėvas ir pamotė pensininkai išvyko gyventi į Palangą. Ten jie girtuokliauja, nors tai neigia, tačiau tai matosi iš pamotės veido ir tėvo nerišlios kalbos. Jie sunkūs ligoniai - tėvas nebepaeina, jam tirpsta kojos, pamotei problemos su stubru. Pertvinkę pykčiu visam pasauliui, o visų blogiausia ir kalčiausia esu aš. Buitimi nesirūpina, užsidarę nuo visų. Į medikus nesikreipia ir jų vengia dėl neaiškių priežasčių - šuo namie, katės nėra su kuo palikti... Susikalbėti neįmanoma - jie lyg ir reikalauja pagalbos, bet kai siūlau išeitį - medicininę pagalbą - atsisako. Vasarą tėvui buvo labai blogai, paguldžiau į ligoninę Vilniuje, čia per porą savaičių jį pastatė ant kojų (širdies nepakankamumas nuo alkoholio), jis pats gryžo į Palangą, čia vėl alkoholis, pamotės klejonės ir vėl viskas iš naujo. Sėdi ant lovos,nesigydo, niekuo nebesidomi... Labai noriu padėti tėvui, bet nieko negaliu padaryti dėl pamotės. Pradėjau galvoti, gal ji serga psichine liga, o alkoholizmas tik pasekmė... Šalia jų būti negaliu, nes esu nepageidaujamas asmuo. Ką man daryti, kur kreiptis, kad medikai apžiūrėtų šią moterį, gal ji paprasčiausia sunkiai serga, o aš esu artimiausias asmuo. Ačiū
Sveiki,
Jūsų laiške daug susirūpinimo: tėvo sveikata, pamotės elgesiu ir jos įtaka tėvui, jų piktnaudžiavimu alkoholiu. Kaip suprantu, sunkumai tęsiasi jau seniai, Jūs dėjote daug pastangų, siekdama išspręsti kylančias problemas. Tikriausiai labai apmaudu, kai Jūsų pastangos lieka neįvertintos, kai žmonės, kuriems padedate, kažkuo Jus kaltina, nepasinaudoja Jūsų pagalba taip, kaip to norėtumėte. Turbūt ir pikta, ir kaltinama ieškote savo kaltės... Galiu tik numanyti, kaip skaudu matyti negaluojantį tėvą... Todėl suprantama, kad labai norite padėti jam. Gaila, tačiau atrodo, kad jis to nori mažiau nei Jūs. Priklausomi nuo alkoholio žmonės dažnai perkelia atsakomybę už savo gyvenimą ir sprendimus artimiesiems, patys vengdami ką nors keisti. Taip ir sukatės tarsi užburtam rate: Jūs stengiatės, jie nepriima Jūsų pagalbos, bet kaltina Jus... Deja, jei žmonės nenori medikų pagalbos, nėra būdo priversti juos ja pasinaudoti, nebent jaučiasi tiek blogai, kad būtų galima kviesti Greitąją med. pagalbą. Psichikos sveikatos įvertinimui taip pat nėra pagrindo, jeigu žmogus to nenori, arba nėra savo elgesiu pavojingas sau ar kitiems.
Galbūt vertėtų pasirūpinti savo savijauta, nes tikriausiai labai skaudu matyti blogėjančią tėvo sveikatą, savo pastangų beviltiškumą... Jūs galite paskambinti į ,,Vilties liniją“ (8-800 60700, visą parą) ir pasikalbėti apie viską, kas Jus neramina. Galbūt, nuslūgus įtampai, ateis naujų minčių apie galimus sprendimus. Sėkmės!

Konsultantė2008©Violeta Gudaitė