Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Vyras jau 12 metu serga išsėtine skleroze, buvo gydytas nuo depresijos, bet jos jis nepripažino ir jau kokius dešimt metų pas gydytojus dėl nervų nesikreipa. Gyvenu aš ir mano vaikai jo pyktyje, nes jis su manimi jei kalba tai tik piktai ir tik paniekinamai, visada ko nors reikalaudamas, su vaikais nebendrauja. Jam rodosi, kad aš visiems pasakoju apie jį neigiamai, kad formuoju aplinką taip jog niekas su juo nebendrautų, kad filmuoju slapta kamera ir rodau visam pasauliui. Visiems aiškina, kad jam atsibodo klausytis kaip aš naktį girgždinu lovą. Klausosi ką mes su vaikais kalbam, o paskui ištraukia iš konteksto kokį žodį ir pateikia kaip faktą, kad aš jam kenkiu. Man atrodo, kad jam negerai su psichika, bet jis to nepripažįsta. Savo pyktį visada užbaigia grasinimais, kad dabar man bus, kad jis padarys taip, kad man bus blogai, kaskartą tą blogumą pritaikydamas konkrečiam atvejui. Ne vieną kartą kreipėsi į žiniasklaidą, pateikdamas išgalvotus arba iškreiptus faktus. Jaučiasi padėties šeimininku, nes jis invalidas ir todėl jis teisus. Nebežinau kaip man toliau gyventi, mes isiskyrėm, pasidalinom butą, jis zadejo, kad abu imsim paskolas, o šį butą parduosim. Bet dabar sako gyvensiu ir dar po savaites pas ji ateis moteris kartu gyventi. Labai pergyvenu, svetima moteris mano bute? Ką man daryti? Kur kreiptis, kas man galėtų padėti?
Laba diena,

Jūsų laiškas pilnas nerimo ir pasimetimo. Rašote, kad su vyru išsiskyrėte, nes nebegalėjote toliau kentėti pykčio, nukreipto į Jus ir vaikus. Siekėte apginti save ir vaikus nuo psichologinio smurto iš vyro pusės, bet ir dabar, kaip suprantu, jaučiatės nesaugi, pergyvenate dėl ateities. Vyras, jausdamasis padėties šeimininku, persigalvojo dėl buto pardavimo ir nusprendė parsivesti kitą moterį į jūsų bendrus (nors ir padalintus) namus. Įsivaizduoju, kad po tokio vyro sprendimo galėjo kilti pyktis, galbūt nerimas ar baimė – daugybė nemalonių ir sunkių jausmų. Aš tik spėlioju, kokie yra Jūsų jausmai... Manau, kad Jūs galite paskambinti ir pasikalbėti apie visa tai su Vilties linijos (psichologinės pagalbos tarnybos, veikiančios visą parą, 8 800 60 700) konsultante – taip bus lengviau ieškoti išeičių.
Manau, į dalį Jūsų klausimų galėtų atsakyti teisininkai. Dėl galimybės gauti nemokamą teisinę konsultaciją Jūs galite kreiptis į Klaipėdos Socialinės ir psichologinės pagalbos centrą, tel. 8 46 350099, adresu Smilčių 6.
Stiprybės Jums!

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė