Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Laba diena.Mano vyrui musu santuoka antra.Is pirmos santuokos turi viena dukra,kuriai dabar 16m.Dabar mes turime dar dvi mergaites,venai 8metai,kitai 2metukai,as bedarbe,seima islaiko vyras.Po skyrybu teismo sprendimu mergaite priteista mamai,taciau jau pastaruosius pora metu gyvena tame paciame bute, kur ir mes su vyru,tai yra pas vyro tevus.Mergaite musu neklauso,nepaiso pastabu,mociute kisasi i visas seimos problemas.Teisiskai mums priklauso moketi alimentus,bet siuo atveju nezinom ka daryti.Mama vazineja i komandiruotes.Kaip siuo atveju mes turetume elgtis,ar ji gali gyventi pas mociute ir nepaisyti tevo.Is anksto dekoju uz atsakyma.
Laba diena,

Savo laiške išdėstėte situaciją – faktus, bet manau, kad už jų slypi daugybė jausmų, kurių nepaminėjote. Manau, kad susiklosčiusi situacija gali kelti daug nepasitenkinimo, galbūt ir pykčio visiems, dalyvaujantiems joje.
Ar gali vyro dukra gyventi pas močiutę – manau, į šį klausimą Jums geriausiai atsakytų Vaikų teisių tarnyboje dirbantys specialistai ar tiesiog teisininkas.
Nelabai supratau, kame problema dėl alimentų – jie yra priteisti ir iki pilnametystės priklauso vyro dukrai. Ar Jūs manote, kad tai nėra teisinga, kai vyro dukra gyvena kartu su Jumis?
Nepriklausomai nuo to, kad dukra teismo sprendimu palikta auklėti mamai, ji turi ir tėvą, kuris taip pat atsakingas už jos auklėjimą. Suprantu, kad Jūsų situaciją apsunkina tai, kad po vienu stogu gyvena trijų šeimų atstovai: Jūsų su vyru šeima, vyro tėvai ir vyro dukra iš pirmos santuokos. Tai, be abejo, įneša dar daugiau painiavos į tėvų – vaikų santykius. Bet, kaip suprantu, Jūs neturite galimybių gyventi atskirai nuo vyro tėvų, tad reikia spręsti situaciją tokią, kokia ji yra. Dažnai po tėvų skyrybų vaikai sunkiai išgyvena, jaučiasi tarsi „ne kieno“ (ypatingai tada, kai tėvai sukuria naujas šeimas, būna užsiėmę darbu ir pan.), stokoja tėvų meilės ir dėmesio (net tada, kai gauna meilę ir dėmesį, vis tiek pavydi tėvų vaikams iš kitos santuokos). Tada tėvų meilės poreikis gali atsiversti į maištavimą, neklusnumą, agresyvų elgesį. Gyventi šalia tokio paauglio, kai pati auginate du vaikus ir turite nemažai rūpesčių, tikrai nėra lengva.
Kaip suprantu, visa ši situacija sukelia Jums sunkius jausmus. Svarbu, kad tuos jausmus būtų galima išsakyti, kad jie netrukdytų ieškoti sprendimų. Jei norite pasikalbėti apie tai su konsultante, galite paskambinti į „Vilties linija“ nemokamu telefonu 8 800 60 700 (veikia visą parą).

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė