Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Laba diena Man 26,mano vyrui 27. Santuokoje gyvename 3,5 metu, o kartu esame jau 8 metus. Labai ji myliu, taciau musu santykiai pastaruoju metu, atrodo,priejo liepto gala. Labai noriu issaugoti seima,nes turime 1 metuku dukryte. Santykiai ypac paslijo,gimus dukrytei, nes,kaip pati dabar supratau, man buvo pogimdyvine depresija, is kurios istrukti niekas nepadejo.Tapau irzli,pikta ir, zinoma, del to kentejo labiausiai mano vyras. Jis labai daug dirba, o gaudama mazai jo demesio,issakydavau daug siurksciu priekaistu.Dabar ivyko luzis, po kurio vyras nebezino ko nori, nori ramybes , buti vienas,yra piktas ir liudnas. Svarstome net skirybu galimybe, taciau skubeti nenorime del dukrytes,kuria abu mylim beprotiskai. Kaip galetume isspresti tokia problema? Ar imanoma gyventi del vaiko? Ka tureciau padaryti,kad vyras patiketu, jog vertinu jo pastangas aprupinti seima ir myliu ji be galo.Noredama issaugoti seima as pasikeiciau (elgiuosi ir i viska reaguoju kitaip nei depresijos metu). Taciau vyrui atrodo,jog tai laikina ir ,kad as veidmainiauju. Suvokusi ,kad galiu netekti mylimo zmogaus, supratau ir savo siurkstaus elgesio pasekmes.Dabar gyvenima kartu vertinu kitaip nei anksciau, todel zinau,kad mano pasikeitimas nera laikinas. Labai pergyvenu del susiklosciusios situacijos, o ypac del vaiko,kuris gali netekti gero tevelio. Labai vertinsiu bet koki jusu patarima.
Laba diena,

Iš laiško supratau, kad Jūsų šeima šiuo metu išgyvena sunkų, bet kartu ir labai svarbų laikotarpį, kurį pavadinote lūžiu. Rašote, kad labai mylite vyrą ir dukrytę, kad jie Jums yra labai svarbus, todėl man suprantamas Jūsų nerimas, rūpestis, noras ir pastangos išsaugoti šeimą.
Šiuo metu su vyru tarsi pasikeitėte vietomis – jo dabartinė būsena panaši į Jūsų būseną prieš kurį laiką (spėju, kad iki šiol jaučiatės šiek tiek įsižeidusi dėl to, kad vyras nepadėjo tada ištrukti iš slegiančios būsenos). Jūs atsigavote, pasikeitėte, pradėjote kitaip vertinti tarpusavio santykius su vyru, o jis pradėjo pykti, liūdėti, nebepasitiki Jūsų išsakomais jausmais. Pabandykite prisiminti, koks vyro elgesys Jus labiausiai erzindavo ir kokios reakcijos, žodžių, kokio elgesio labiausiai norėjosi tada, kai jautėtės prislėgta, suirzusi, pikta. Gal tai iš dalies gali būti atsakymas į klausimą, ką galėtumėte daryti, kad vyras jaustųsi vertinamas ir mylimas.
Skyrybos, mano manymu, yra paskutinis žingsnis sprendžiant šeimoje kilusias problemas. Neskubėkite jo žengti. Krizė tarpusavio santykiuose yra išbandymas, kuris gali viską sugriauti, bet gali ir paskatinti santykių vystymąsi.
Kai pati esate situacijos dalyvė, gali būti sunku pamatyti problemą iš šalies, būti objektyviai sau ir vyrui. Pasitelkite į pagalbą psichologą – jis gali padėti Jūsų šeimai ieškoti sprendimo. Nenuleiskite rankų, kovokite už savo šeimą, juk ji to verta!

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė