Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Labas,vede 2 metai,turime 1 metu sunu,gyvenome uzsienyje,pries 3 menesius zmona su sunumi isvyko i Lietuva pailseti 1 menesiu ir negryzo(is kitu zmoniu suzinojau jog negryzti jau buvo nutarusi anksciau.priezastys-as esu jam nasta,manes nemyli,demesio stoka,daug geria,negaliu saves rializuoti ir t.t.Mano nuomone-absoliutus melas.Buvau atvykes i Lietuva(dabar),aplankeme mano,jos tevus(buvo progu),pakeliavome,daznai lankemes kavinese, restoranuose(norejosi ja prablaskyti)-viskas saunu,bet kai prasidedavo pokalbiai apie tolimesnius musu planus ji darydavosi irzli,nervuota,piktesne(pasigaudavo jai nepatikusia fraze ir pati,savaip ja interpretuodavo,kaip pvz:seima-tai jos seserys, tevai, seseru vaikai,jai nerekia vyru nes turi isauginti sunu iki pilnametystes,turime gyventi tik Klaipedoje ir t.t.,zodziu jokiu kompromisu),kartais prasitardavo jog nori tureti dar vaiku(nes tai nuostabus jausmas juos auginti),kartais vel meluodavo.Seksualiniai santykia normalus,kito vyro neturi(nesunku pastebeti).Isvaziuojant apsiverke,tai vyksta ir iki siol kartais(drauges prasitare).Isvykau nes uzsienyje namas,darbas,reikalai(negali gi zmogus visko mesti,tam reikia pasiruosti),bendraujame tlf. taip pat gan sunkiai(jauciu jog kazka nori pasakyti bet arba bijo ar nedrysta,gaunasi nuosirdus pokalbis sukastais dantimis).Abu esame legalai(uzsienyje),turime soc. garantijas,sveikatos draudima,darba,nama,masinas(zodziu finansiskai nepriklausomi)abieju aukstasis issilavinimas.Klausymai:ka patartumete man,kokia konsultacija reikalinga zmonai(ar tai nera pogimdybine depresija(kai zmogus pats sau nepatinka,darosi labiau jautresnis,elgiasi kitaip nei pries tai),kerstas(bet tam nematau pagrindo) ar dar kas nors).Nuosirziai dekoju uz atsakymus(jeigu yra galimybe-prasyciau kontaktiniu tlf.-abiem,zinau jog yra problema ir ja reikia spresti su specialistais).Su artejanciomis sventemis ir geros dienos Jums.Darius
Sveiki,
Perskaičiusi Jūsų laišką, supratau, kad Jums svarbu išsaugoti šeimą, santykius su žmona. Supratau, kad labai rūpinatės žmona, stengiatės ją prablaškyti, bandote kalbinti, aiškintis, kas su ja vyksta. Daug pasakojote apie jos jausmus, savijautą, bet neparašėte, kaip šioje situacijoje jaučiatės Jūs pats.
Rašote, kad žmona pasikeitė po sūnaus gimimo. Klausiate, ar tai gali būt pogimdyminė depresija. Manau, suprantate, kad negalima nustatyti diagnozės iš laiško. Bet akivaizdu, kad Jūsų šeimai reikia pagalbos. Labai gerai, kad ieškote galimybių išsaugoti šeimą, ieškote profesionalios pagalbos.
Rašėte, kad žmona dabar gyvena Klaipėdoje. Ji gali kreiptis į Psichikos sveikatos centre dirbančius specialistus psichologus. Taip pat gali skambinti psichologinės pagalbos telefonu – į „Vilties linija“, kuri dirba visą parą (pokalbiai nemokami 8 800 60700).
Jus neparašėte, kurioje šalyje šiuo metu esate, bet minėjote, kad turite tos šalies suteiktas socialines garantijas, sveikatos draudimą. Galbūt ir psichologo pagalba toje šalyje Jums yra prieinama? Taip pat galite pasidomėti, ar yra psichologinės pagalbos telefonai ten, kur dabar gyvenate.
Aišku, sprendžiant šeimos sunkumus, geriausia būtų rasti galimybę kartu su žmona kreiptis psichologinės pagalbos.

Sėkmės!

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė