Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Vaikui 5 metai. manau, kad yra ypač hiperaktyvus... Nenusėdėti vietoje, viską daro priešingai, piktybiškai (duodi pastabas, subari, kai yra tikrai už ką), tai iš pykčio pradėda mėtyti daiktus, "draskytis" ir pan., net prišlapina lovą... Ir geruoju, ir piktuoju šneki, poveiksmis 10 min., toliau vėl tas pats. KĄ DARYTI? Patarkite prašau...
Jūs nerimaujate, kad Jūsų vaikas judrus, dėmesį sukaupia trumpam, į pastabas reaguoja mažai, dažnai pykčio proveržiais. 5-mečiams itin svarbus kūno galimybių lavinimas (judesių koordinacija, tikslumas, greitis), todėl jie mielai renkasi aktyvius žaidimus. Sunkumai kyla tada jei namų erdvė tam nepritaikyta, t.y. per mažai vietos ir vaikai ima trukdyti kitiems namiškiams.Todėl svarbu, kad vaikas kiekvieną dieną būtų lauke, ne tik eitų į parduotuvę ar pasivaikščioti, kas daugiau tenkina suaugusių poreikius, o leistų laiką vaikų žaidimų aikštelėje, gali į valias laipioti, suptis, bėgioti, šokinėti ir niekam neužkliūva. 5-metis jau gali pradėti lankyti šokių ar sporto (teniso, lengvosios atletikos ar kt.) būrelius ir jo judrumas padės pasiekti gerų rezultatų.
Ikimokyklinio amžiaus vaikų dėmesys savaiminis. Jie susikaupia tik ties jiems įdomia veikla (žaidimais). Valingas dėmesys („darau tai kas svarbu, nors nelabai įdomu“) atsiranda prieš pat mokyklą 6-7 m. amžiuje, kartu su vaiko asmenybės branda ir naujom mąstymo galimybėm.
Nėra „blogų, piktybiškų‘ vaikų, bet jie kaip ir suaugę kartais elgiasi netinkamai. Kokias ribas jau laikas nustatyti 5-mečiui? Kaip tinkamiausiai paaiškinti, atsižvelgiant į jo mąstymo ypatumus ir galimybes ir kaip mokyti jų laikytis – mielai aptartumėm su Jumis šiuos klausimus, jei kreipsitės į psichologus asmeniškai.Taip pat galėsim parinkti būdus kaip lavinti vaiko valingą dėmesį.

Vaikų ir paauglių psichologė2008©Violeta Gudaitė