Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Mano sūnui 20m. Atrodo jis turės priklausomybę alkoholiui kaip ir jo tėvas.be to yra labai agresyvus mano atžvilgiu. Dėl to man labai liūdna. Aš žinau, kad jis niekada nesikreips jokios pagalbos kaip ir jo tėvas. Kaip man pačiai nesijausti šiteip blogai? Ačiū.
Sveiki,
Parašėte visai trumpą laišką, bet jame daug nerimo ir liūdesio. Manau, yra sunku matyti, kad sūnus perima iš tėvo blogus įpročius. Bet man liko neaišku, iš ko Jūs sprendžiate, kad sūnus turės priklausomybę? Ar jis jau dabar piktnaudžiauja alkoholiu?
Jūs jau turite neigiamos patirties, žinote, ką reiškia, kai artimas žmogus yra priklausomas nuo alkoholio. Bet kuo anksčiau susirūpinama priklausomybės problema, tuo daugiau galimybių padėti žmogui.

Suprantu, kad sūnaus agresyvus elgesys sukelia liūdesį, tikriausiai ir kitokius skaudžius išgyvenimus. Sunku pasakyti, kaip nesijausti blogai. O kaip Jūs išgyvenate vyro priklausomybę? Kas padeda įveikti iškylančius sunkumus?
Normalu, kad nerimaujate dėl sūnaus. Džiaugiuosi, kad susirūpinote ir savo savijauta, kad ieškote pagalbos. Labai svarbu, kad turėtumėte kur išsakyti savo jausmus, kad nelaikytumėte jų savyje. Padėti gali savipagalbos grupės žmonėms, kurių artimieji turi priklausomybę alkoholiui, taip pat galite skambinti psichologinės pagalbos telefonu (Vilties linija 8 800 60700, veikia visą parą). Čia galėsite išsakyti savo jausmus, galbūt kils naujų idėjų, kaip padėti sau ir sūnui.

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė