Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Sveiki, susituoke esame 8metus. Laikas nuo laiko musu santykius istinka didele krize, kurios metu galvojame apie skyrybas. Nors abu mylime vienas kita, del, matyt, charakterio ir poziuriu skirtumo, atsuduriame savotiskame akligatvyje, kai kiekvienas isitikines savo teisumu. Nors konfliktai kyla lyg ir is smulkmenu, jie isauga i dideles problemas, kai nekalbame po savaite ir daugiau. Paprastai as stengiuosi konflikta nutraukti, bandydama aiskintis jo priezastis ir, mano manymu, neteisingas reakcijas i jas, vyrui tokie aiskinimaisi atrodo kaip mano "tiesos" primetimas. Mane skaudina, kad netgi tuomet, kai del konflikto "kaltas" jis, jis niekuomet neprieina, neatsipraso ar kaip kitaip nesistengia tos situacijos istaisyti. Jis netgi pareiske, kad niekada to nedarys, nes negali eiti prie pykstancio zmogaus. Mane tai labai skaudina, nes kuomet man buna skaudu del jo elgesio, labiausiai norisi, kad jis prieitu, apsikabintu, kad jausciau, kad jis man artimas. Paprastai del tokio skirtingo poziurio i situacija musu konfliktai isauga i audras, nes abu laukiame skirtingo kito elgesio. Pastaraji karta atrode viskas tikrai baigsis skyrybomis. Vyrui pasiuliau apsilankyti pas seimos psichologa, bet jis pasake, kad geriau issiskirs, nei ten eis. Ka galeciau pasiulyti vyrui padaryti "namu" salygomis, kad imtume kitaip ziureti i savo santykius? Kaip mes galime sau padeti?
Sveiki,

Taip jau būna, kad dažnai šalia šiltų jausmų sutuoktiniui, atsiranda ir kiti – pyktis, nuoskauda. Jausmai patys savaime nėra blogis, yra natūralu kažkaip jaustis gyvenimiškose situacijose. Svarbu, kaip kylantys jausmai yra reiškiami, ar yra galimybė juos išsakyti ir ar sutuoktinis juos priima.
Manote, kad su vyru esate skirtingi, bet juk kažkas buvo bendra, kas suvedė jumis į šeimą? Rašote, kad ir dabar, praėjus 8 bendro gyvenimo metams, mylite vienas kitą. Tikriausiai būtent šis jausmas sulaiko kiekvieną kartą, kai pagalvojate apie skyrybas.
Rašote, kad po konfliktų abu laukiate vienas iš kito skirtingo elgesio. Gal tai ženklas, kad turite apie ką pasikalbėti konfliktui dar neprasidėjus? Normalu, kad pora konfliktuoja. Svarbu tai, kaip konfliktai sprendžiami, ko iš jų mokomasi.
Klausiate, kaip namų sąlygomis spręsti kylančius konfliktus su vyru. Jūs jau daug darote – stengiatės nutraukti po konfliktų įsivyravusią tylą, kalbinate vyrą ir stengiatės suprasti, kas ir kodėl vyksta Jūsų šeimoje, ieškote pagalbos pas šeimos psichologą. Nepamirškite, kad geri tarpusavio santykiai – abiejų žmonių darbas. Nežinau, kuo taip gąsdina vyrą šeimos psichologas, kad jis pasiryžęs skirtis, bet tik neiti pas specialistą. O ką apie kreipimąsi į psichologą galvojate Jūs pati? Juk gali būti ir taip, kad susipratus savo jausmuose bei mintyse, ne tik Jums pačiai bus lengviau, bet ir vyro jausmus bei požiūrį lengviau bus suprasti, gal tada ir jis pakeis savo požiūrį į psichologus.
Jei norite daugiau pasikalbėti apie susiklosčiusią situaciją – visada galite paskambinti nemokamu Vilties linijos telefonu 8 800 60700 (visą parą).
Sėkmės!

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė