Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Auginame 12m.sūnų.Berniukas darbštus,paklusnus,kartais uždaro būdo.Vieną dieną man paskambino iš parduotuvės ir pranešė,kad jis bandė pavogti šokoladą.Laimei,apsauginis tai pastebėjęs,sūnų sulaikė.Sūnus prisipažino,kad tai jau ne pirmas kartas,o išmokė taip daryti klasiokas,kuris tai daro jau senokai,bet dar nebuvo įkliuvęs.Sūnus prisipažino klydęs ir pažadėjo daugiau taip nesielgti.Mūsų šeimoje pirmas toks įvykis,nežinome kaip elgtis toliau.Pastebėjau,kad sūnus linkęs pasiduoti neigiamai kitų įtakai.
Laba diena,

Suprantama, kad Jūsų šeima šiuo metu išgyvena krizinę situaciją. Labai svarbu jos metu sugebėti valdyti emocijas, palikti galimybę nuoširdžiai bendrauti.
Rašote, kad berniukas “išmoko iš klasiokų”. Gali būti, tačiau gerai, psichologiškai saugiai, tvirtai besijaučiantis 12 metų vaikas, jei auga šeimoje, kurioje nėra svetimo pasisavinimo pavyzdžių, turėtų sugebėti atsisakyti, pasipriešinti.
Rašote, kad berniukas paklusnus, uždaro būdo. Tai gali būti tam tikra nuoroda į tai, kad viduje, ko gero, “verda” intensyvus vidinis gyvenimas, ne visada lengvas, gal net kankinantis dėl nepatenkintų lūkesčių, nepasitenkinimo savimi, gal nepakankamo ryšio, palaikymo, šilumos demonstravimo iš artimųjų ir jausmų išorinės raiškos. Rekomenduočiau šiltus, pastovius santykius su sūnumi, kai ne mokoma, o klausoma ir priimama, randama už ką pagirti, tiesiog pasidžiaugti, kad šeimoje auga sūnus.
Jei vaikas jaučiasi vertingas, stiprus artimoje erdvėje, kur gali laisvai reikštis ir būti priimtas su savo savitumais, ta erdvė – saugi erdvė, plečiasi ir visada klausyti – paklusti draugams nebereikia.
Šiuo atveju labai svarbūs savo vertės, stipresnio ryšio su šeima, ypač su mama, momentai. Jums gali padėti ir psichologas. Telefonas 34 09 44.

Vaikų psichologė2008©Violeta Gudaitė