Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Labas vakaras, Rasau jums si laiska klausdama patarimo. Mano situacija tokia. Mano draugas , kuris greitai bus mano vyras, buvo vedes ir sukures seima , taciau pries keturis metus issiskyre. Tai suzinoti man buvo begalo skaudu. Jis turi dvi dukras , kurios buvo visiskai nelauktos. Jo buvusi zmona - is dalies juo pasinaudojo. Nenoriu net gilintis i ta istorija. Musu santykiai idealus , jis -- rupestingas , darbstus ir saunus.Jauciuosi laiminga su juo. Ir jam as lyg normalaus ir grazaus gyvenimo pradzia jo ateitis. Taciau mane kas neramina --- jo santykiai su dukromis. Ar tai atsilieps musu santykiams. Musu busimai seimai. Kiek demesio jis joms gali skirti ir kur toji riba? VIENAI - 14METU , KITAI 9. As tiesiog pastebejau , kad mane erzina net tariami ju vardai ar kitokie su jomis susije dalykai. Man atrodo , kad as esu antoje vietoje jau ir jam nebus idomu su manimi patirti tuos dalykus , kuriuos jis atrado pirmoje , nors ir nelaimingoje santuokoje. Mes su juo jau aptareme viska - jis mane tikina tvirtai , kad ne, viskas gerai ir jam tas jokios itakos nedaro, juolab mums. Nezinau, bet viduje tuo klausimu , nors ir uztikrinta esu , kad jis mane myli , taciau neislaikau pusiausvyros ir man atrodo , kad jos ji is manes " paims". Kaip tureciau su jomis elgtis? gal ju nematyti? ar teisinga reikalauti , kad namuose musu nebutu ju daiktu? ar teisinga man buti su jais trimis? kokia mano vieta? kaip daznai "leisti" savo busimam vyrui jas matyti? tai mane tikrai slegia. nesu ziezula , taciau noriu ramaus gyvenimo , o patarimo nezinau pas ka klausti , ir kas mane galetu tokiu atveju nuraminti? Aciu Jums uz pagalba, Gero vakaro , Nuosirdziai Jusu --- Jolanta
Laba diena, Jolanta,
Dėkui Jums už atvirumą laiške. Nepabūgote atskleisti savo jausmų sumaišties. Atrodo, turite viską - dvasinį bendrumą su būsimu vyru, atvirumą ir pagarbą. Rašote, jog būsimo vyro bendravimas su dukromis temdo jūsų laimę. Pabandykite įsivaizduoti priešingai. Jūsų draugas vengia savo vaikų, tuo pačiu ir atsakomybės, arba susitikinėja su jais paslapčia (nenorėdamas jūsų skaudinti), neigia savo jausmus vaikams ir savo praeities patyrimą. Šiuo atveju, viena vyro gyvenimo dalis liktų jums paslaptis. Joje nedalyvautumėte, bet ar tada jaustumėtės labiau laiminga? Dukros yra jūsų būsimo vyro gyvenimo dalis. Ar tikrai norite ir galite ją ištrinti?
Taigi, miela Jolanta, prieš vedybas išgyvenate pasirinkimo etapą. Pasirinkimo, kuris galbūt lydės visą gyvenimą. Suvokiate, kad į jūsų gyvenimą su draugu kartu ateina ir jo dukros. Puiku, kad dalinatės su draugu savo jausmais. Tad, aptarkite ir bendravimo su dukromis taisykles (susitikimo laikas, vieta, atostogos, daiktų vieta ir pan.). Aptarkite abu taisykles, kurios padėtų visiems gerai jaustis - ir Jums, ir būsimam vyrui, ir jo dukroms. Apsispręskite, kokius Jūs kursite santykius su vyro dukromis.
Pasirinkimas, atsakomybė, pasikeitimai. Jūsų gyvenimas dabar klausia: „Jolanta, ką pasakysite apie šiuos tris žodžius, ką rinksitės?”

Psichologė konsultantė2008©Violeta Gudaitė