Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

Auginu du hiperaktyvius sūnus.per nuolatines pastabas, kontrole mokykloje buvome "įvarę"juos į nerimą. Tačiau su kontrole mes kažką nors iš jų išreikalaudavome, kad dirbtų, atliktų savo pareigas. Kai pradėjome lankytis pas psichologę,(vaikų terapinės grupės, bei mamų tarpusavio paramos grupės),8 mėn. Pradėjome kelti jų savivertę ir pan. Žinoma, tas judrumas nuo nerimo išnyko (namuose). Tačiau jie pasidarė išsiblaškę,visur nuolat paliekantys pėdsakus, apatiški, tingūs, užsidarę savo svajonių pasauly, kad kažką atliktų, dabar sėdžiu prie sudužusios geldos. Nieko negaliu paprašyti atįlikti, jie tiesiog mane ignoruoja, jei ką liepiu ramiu tonu, negirdi, kai pakeliu balsą, sako "nerėk". Esu pasimetusi, nenoriu ižeisti psichplogės, ji nors suteikė man viltį, bet labai gailiuosi kad keičiau auklėjimo stilių.
Laba diena,

Bandau suprasti Jūsų nuotaikas esamoje situacijoje. Tikriausiai tikėjotės, kad psichologė viską išspręs ir kai lūkesčiai nepasiteisino, sunku, tada viskas atrodo blogai, nepastebima net to pozityvaus kas įvyko.
Hyperaktyvių vaikų savitumai, dėmesio, savireguliacijos įgūdžiai, socialinė kompetencija formuojasi lėtai. Pokyčiai nepatvarūs. Hyperaktyviam vaikui gyventi sunkiau – jo konfliktų sfera platesnė. Neaiškus vaiko amžius ir, gal būt, amžiaus tarpsnio sąlygoti charakteriologinės raidos momentai ( savojo “aš” ryškesnis traktavimas). Neaišku kaip sekasi visuomeninėje įstaigoje (darželyje ar mokykloje). Yra hyperaktyvių vaikų, kurie “susiima” mokykloje, o sulaikytą įtampą lieja namie. Kiti “susiima” namie – blogai mokykloje.
Jūs turite visas teises rinktis ką toliau daryti. Galite vėl reikalauti, kovoti, spausti – jis padarys. Galite ramiai kalbėti ko norite Jūs: labai konkrečiai ir ne per daug (atminkite vaiko psichofiziologinius savitumus), kiek pajėgus vaikas, kas jam sunku, lengviau. Galvočiau ne apie auklėjimo stilių, o apie bendravimo stilių. Nereiktų kovoti, o tiesiog gyventi. Turite pajausti sėkmę ir Jūsų vaikas dėl kažkokios konkrečios įveiktos situacijos, tada judėti lengviau. Tikiu Jūsų sėkme.

Vaikų psichologė2008©Violeta Gudaitė