Klausimai - Atsakymai
Specialistų pagalba
www.kpsc.lt   


Klauskite specialisto

Paieška  
   
Paieška pagal kategoriją
Klausimai - Atsakymai .: Problemos šeimoje

laba diena. Man rūpi 5 metų sūnaus problemėlė. Taip atsitiko , kad su vyru pragyvenau 15 m. .Po to vyrui buvo stuburo išvaržos operacija.Dar vėliau sanatorinis romanas ir didelė neapykanta 12-čiui sūnui ,opomėnesį trukusio pykčio ant sūnaus persimetė ant manęs. Po 8 mėnesių išėjo.Buvo labai sunku , buvo depresija , bet nebijojau kreiptis į psichologę .tai man padėjo.Tik man rūpi mano mažylis , nes jam prasidėjo tikai -susijaudinęs pradeda labai mirksėti.Paprasčiausia situacija :nuvažiavus į darželį užtenka tik praverti duris ir jis pradeda mirksėti. kreipiausi į gydytoją .Siuntė pas specialistus .Jam išrašė pagerti raminančių ir magnevito .Man įdomu gal jam tai augant praeis , nes tikai atsirado 4 metų. Ir ar nesustiprės pauglystėje ?
Laba diena,

Jūsų šeima, sprendžiant iš pateiktos informacijos, išgyvena krizinį laikotarpį. Emocinius sunkumus patyrėte Jūs, vaikai, vyras, kiti artimi žmonės. Tiko pasirodymą penkiamečiui taip pat siejate su esama emocinio nestabilumo situacija. Tokiu atveju tikas - liguistai perdėtas nerimas, galintis kilti dėl sunkios bendravimo situacijos, laukimo, kažkokio nesaugumo, išgąsčio, prieštaravimų , vidinių konfliktų.
Galima numanyti, kad daug ką patyrė Jūsų sūnelis: paliko tėtis, nesaugu skirtis su mama einant į darželį “gal ir ji paliks”, buvo išgąsčio. Matomai galimas vidinis konfliktas tarp, tikriausiai, prieštaringų jausmų tėčiui, gal ir kitiems artimiesiems.
90% tikų praeina (teoriniai duomenys). Dalis chronizuojasi ir reikalauja medikamentinio gydymo. Išsakytas, įvardintas nerimas turi tendenciją gesti. 5 metų vaiko sugebėjimai žodžiais išreikšti jausmus menki. Paskirto gydymo rezultatai turėtų būti pastebimi ne iš karto, bet, tikėtina, kad padės. Rekomenduočiau palengvinti vaiko emocinę būseną skatinimu piešti, lipdyti, kai išoriškai atrodo neramus, piktas, liūdnas.Tik svarbu, kad tai ką jis pateikė, būtų jo pateikimas, o ne mamos.
Teigiamai veikia aiški, rami atmosfera namie. Rami, saugi mama. Aiškiai apibrėžti ir vaikui nusakyti, tvarkingai realizuojami, jei tam yra poreikis ir nusiteikimas, ryšiai su kitais vaikui artimais žmonėmis. Gydymas ir emocinė stabilizacija silpnins problemingą jos raišką tiku. Masažai, baseino procedūros taip pat padėtų.
Kas nutiks paauglystėje niekas nepajėgus prognozuoti. Pozityviausia manyti, kad gyvenant emociškai stabilų gyvenimą, nepageidaujamų reiškinių sūnaus psichinėje sveikatoje nebus.

Psichologė2008©Violeta Gudaitė