Laba diena,
Jūsų šeima, sprendžiant iš pateiktos informacijos, išgyvena krizinį laikotarpį. Emocinius sunkumus patyrėte Jūs, vaikai, vyras, kiti artimi žmonės. Tiko pasirodymą penkiamečiui taip pat siejate su esama emocinio nestabilumo situacija. Tokiu atveju tikas - liguistai perdėtas nerimas, galintis kilti dėl sunkios bendravimo situacijos, laukimo, kažkokio nesaugumo, išgąsčio, prieštaravimų , vidinių konfliktų.
Galima numanyti, kad daug ką patyrė Jūsų sūnelis: paliko tėtis, nesaugu skirtis su mama einant į darželį gal ir ji paliks, buvo išgąsčio. Matomai galimas vidinis konfliktas tarp, tikriausiai, prieštaringų jausmų tėčiui, gal ir kitiems artimiesiems.
90% tikų praeina (teoriniai duomenys). Dalis chronizuojasi ir reikalauja medikamentinio gydymo. Išsakytas, įvardintas nerimas turi tendenciją gesti. 5 metų vaiko sugebėjimai žodžiais išreikšti jausmus menki. Paskirto gydymo rezultatai turėtų būti pastebimi ne iš karto, bet, tikėtina, kad padės. Rekomenduočiau palengvinti vaiko emocinę būseną skatinimu piešti, lipdyti, kai išoriškai atrodo neramus, piktas, liūdnas.Tik svarbu, kad tai ką jis pateikė, būtų jo pateikimas, o ne mamos.
Teigiamai veikia aiški, rami atmosfera namie. Rami, saugi mama. Aiškiai apibrėžti ir vaikui nusakyti, tvarkingai realizuojami, jei tam yra poreikis ir nusiteikimas, ryšiai su kitais vaikui artimais žmonėmis. Gydymas ir emocinė stabilizacija silpnins problemingą jos raišką tiku. Masažai, baseino procedūros taip pat padėtų.
Kas nutiks paauglystėje niekas nepajėgus prognozuoti. Pozityviausia manyti, kad gyvenant emociškai stabilų gyvenimą, nepageidaujamų reiškinių sūnaus psichinėje sveikatoje nebus.
Psichologė